رضایتنامه شیوا مبینی | قربانی تصادف اتوبوس هرمزگان رضایتنامه داشت یا نه؟ +عکس

رضایتنامه شیوا مبینی | در روزهای اخیر شایعه ای منتشر شد مبنی بر این که شیوا مبینی یکی از قربانیان حادثه تصادف اتوبوس هرمزگان، بدون رضایتنامه سوار اتوبوس شده و پس از انتشار خبر درگذشت او، مسئولان آموزش و پرورش میناب سراغ پدرش رفته اند تا با دادن پول از او رضایتنامه بگیرند!! این خبر البته تکذیب شد.

خانواده «شیوا مبینی» یکی از جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس دختران هرمزگانی ادعا می‌کنند دخترشان بدون رضایت ولی به اردوی دانش‌آموزی رفته و مسئولان آموزش و پرورش میناب با روش‌های مختلف می‌خواهند از آنها رضایتنامه بگیرند.

 

شکیلا مبینی درباره نداشتن رضایتنامه خواهرش می‌گوید: «خواهر من رضایتنامه نداشت. آموزش و پرورش به اجبار می‌خواهد از ما رضایتنامه بگیرد. دیروز هم ساعت ۵ صبح بود آمدند خانه ما که رضایت بگیرند و یک بار هم ساعت ۶ عصر دوباره آمدند. یک نامه آورده بودند که ما امضا کنیم. نماینده بیمه می‌گفت که این نامه را امضا کنید تا حق بیمه و دیه خواهر‌تان پایمال نشود. پایین نامه را نگاه کردم دیدم اسم هیچ شرکت بیمه‌ای نوشته نشده بود. اسم و فامیل دانش‌آموز و ولی دانش‌آموز نوشته شده بود و آخرش هم نوشته بود اگر در حوادث مشکلی پیش بیاید خانواده هیچ گونه اعتراضی نباید داشته باشند. ما را حیران کردند، وقت نمی‌شناسند می‌خواهند این را امضا کنیم و دیروز یک نفر از آموزش و پرورش میناب آمده بود با یک نفر دیگر که فکر کنم نماینده بخشدار بود.»

 

شکیلا مبینی درباره اینکه شما کی متوجه شدید که شیوا به اردو رفته است، تأکید می‌کند: «پنجشنبه عصر ساعت ۵ بود که به خواهرم زنگ زدم گفت که به اردو می‌رود. مادرم آن زمان خواب بود که بیدار می‌شود به جلوی در می‌رود اما نتوانست کاری کند که نرود. با دوستانش رفته بود.»

 

وی تأکید می‌کند: «دیشب به ما دو میلیون تومان پول دادند که وسایل بگیریم و برای خواهرم قرآن بخوانند. این دو میلیون را ما گرفتیم اما ۸ میلیونی را که گفته بودند نگرفتیم. علاوه بر این تأکید کردند تا چهارشنبه برای بیمه دانش‌آموزان مدارک ببریم.»

 

تکذیب آموزش و پرورش

 

در همین زمینه اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان تکذیبیه‌ای را منتشر کرد که در ذیل می‌آید: پیرو درج خبری به نقل از خبرنگار روزنامه ایران در فـــــــــــــــضای مجازی مبنی بر اینکه ولـــــــــــــی دانش‌آموز شیوا مبینی، جان باخته حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس، اظهار داشته مسئولان آموزش و پرورش میناب جهت امضای رضایتنامه به وی پیشنهاد پول نموده‌اند، بدینوسیله ضمن تکذیب این خبر اعلام می‌دارد هیچ یک از کارکنان آموزش و پرورش میناب چنین اقدام و درخواستی را مطرح ننموده‌اند. ضمناً تصویر رضایتنامه مورد نظر نیز پیوست می‌باشد.

 

پدر شیوا مبینی: دخترم رضایتنامه داشت

 

به گزارش آفتاب، در همین حال پدر دانش آموز مینابی جان باخته در سانحه داراب نیز با تاکید بر اینکه دخترم رضایت نامه داشت، پیشنهاد ۸ میلیون تومانی آموزش و پرورش را نادرست خواند و گفت که این ادعا صحت ندارد.

 

جعفر مبینی عصر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: دخترم برای اعزام به این اردو از سوی والدین خود رضایت نامه داشته است.

 

وی افزود: پیشنهاد مسئولان آموزش و پرورش مبنی بر این که ۸ میلیون تومان دریافت کنم و اعلام کنم فرزندم رضایتنامه داشته است به هیچ وجه صحت ندارد.

 

هدی هاشمی خبرنگار روزنامه ایران در صفحه توئیتر خود نوشته بود که «پدر شیوا مبینی، جان‌باخته اردو دانش‌آموزی عنوان کرده است مسئولان آموزش و پرورش ۵ صبح اومدن دم خونه ‌ام و گفتن امضا بده که دخترت رضایتنامه داشت،٨ میلیون می دیم.»

 

این توئیت امروز به سرعت در کانال های تلگرامی استانی و کشوری دست به دست در حال گردش است.

 

این فعال رسانه ای همچنین ادعا کرده است که ‘دهقان معاون سازمان دانش آموزی هرمزگان با من تماس گرفت و مرا تهدید کرد که چرا از بندرعباس خبر می زنم، هرکس جای این آقا بود ، استعفا می داد. ‘

 

بامداد جمعه دهم شهریور ماه ۹۶، یک دستگاه اتوبوس ولوو با ۴۵ سرنشین حامل دانش آموزان دختر شهرستان های رودان و میناب که از بندرعباس به سمت شیراز در حال تردد بود، در محور بندرعباس – داراب واژگون شد، در این سانحه ۹ نفر جان باختند و ۳۵نفر مصدوم شدند.

 

 

عکس: رضایتنامه شیوا مبینی

درباره‌ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.