نجفی سوگند خورد / معرفی ۴ معاون جدید شهردار تهران تا ظهر امروز

 

شهردار تهران ضمن حضور در صحن شورا جهت قرائت سوگندنامه شهرداری خود از معرفی ۴ معاون شهرداری تهران در ظهر روز جاری خبر داد.
محمدعلی نجفی شهردار تهران صبح امروز جهت ادای سوگند شهرداری تهران در پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش حضور پیدا کرد.

وی در این آیین از معرفی ۴ معاون خود تا ظهر امروز خبر داد.

نجفی با ابراز خرسندی از تقارن حضور خود در شورای شهر با اعیاد قربان و غدیر گفت: این موضوع را به فال نیک می‌گیرم و امیدوارم تا پایان عمر خدمت در شهرداری برکت این اعیاد پشتیبان کارها و خدمات ما در شهرداری باشد.

شهردار تهران با بیان اینکه در روز اول شهریورماه اعضای شورای شهر تهران لطف کردن دو رأی خود را به بنده دادند. در آن روز در پیشگاه خداوند تبارک و تعالی سوگند یاد کردم و در برابر وجدان خود در طول دوران خدمت در شهرداری تمام توانایی و وقت خود را وقف مصالح نظام جمهوری اسلامی و مطالبات شهروندان تهرانی قرار دهم و امیدوارم برتعهدی که وجدانا انجام دادم و سوگندی که در برابر خداوند متعال خوردم همواره پایبند بمانم.

نجفی همچنین براین نکته تأکید کرد که امروز دومین بار است که سوگند می‌خورم.

در ادامه محمد علی نجفی شهردار تهران گزارش مختصر از روزهای اخیر مسئولیت خود ارائه داد و گفت: با توجه به اینکه آغاز رسمی مسئولیتم ازروز دوشنبه گذشته بوده است در طول هشت روز گذشته تلاش کردم با برنامه‌های شهرداری آشنایی پیدا کنم و طراحی انجام دهم برای اجرای امور شهرداری و جلساتی هم براساس اولویت‌ها و فوریت‌ها با مدیران شهرداری و شهرداران مناطق برگزار شد.

وی با بیان اینکه در آستانه مهرماه قرار داریم گفت: باید به استقبال مهرماه برویم و با توجه به اینکه حمل و نقل عمومی و ترافیک در شهر تهران در ایام آغازین مهرماه اوج می‌گیرد جلساتی را با مدیران شهرداری و همچنین وزیر آموزش و پرورش برگزار کردیم و در همین زمینه جهت فضاسازی عمومی تصمیماتی گرفته شد.

شهردار تهران با تأکید براینکه امسال از نظرمالی سال سختی برای شهرداری خواهد بود گفت: بخشی از درآمدهای شهر که در بودجه پیش بینی شده است امسال محقق نخواهد شد و باید کاری کنیم که شهرداری در ماه های آتی با مشکل مواجه نشود.

در ادامه نجفی به موضوع انتخاب مدیران شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: باید افراد شایسته‌ای را برای مسئولیتها در شهرداری برگزینیم و تا ظهر امروز ۴ نفر از معاونان جدید شهرداری معرفی خواهند شد.

وی در خصوص انتخاب مدیران تأکید کرد که جز مصلحت شهرداری و توجه به شایستگی‌ها از جهات مختلف، به موضوع دیگری توجه ندارم.

شهردار تهران همچنین گفت: در کمتر از ۱۰ روز گذشته گلایه های مختلفی از دوستانی که پیش از این انتظاراتی را طراحی کرده بودند به وجود آمده است. اما طبق تصمیم خود و براساس منافع شهر عمل می‌کنیم.

نجفی همچنین براین نکته تأیکد کرد که هیچ کس از طرف من اجازه ندارد در خصوص انتخاب مدیران تصمیم گیری کند.

وی  در ادامه از برخی اقدامات توسط افرادی جهت مداخله در انتخاب مسئولان شهرداری خبر داد و گفت: شنیدم که یکی از دوستان با سه نفر جهت مسئولیتی صحبت کرده است و یا فردی جهت مسئولیتی به لابی غیرمتعارف دست زده که او را از لیست افراد مورد نظر خود حذف کردم.

شهردار تهران به برخی مشکلات فعالیت شهری اشاره کرد و گفت: کار در شهرداری به خصوص در ماه های اول با مشکلاتی روبرو است اما امید دارم با عنایت خدا که انشالله ما را مورد لطف خود قرار دهد و بصیرت و درایت کافی عطا کند برای اتخاذ تصمیم‌های درست به ۴ جلدی دیگری هم امید دارم.

نجفی افزود: ضلع اول این چهار ضعلی نهادهای نظام هستند که به همراهی آنها در این مسیر امیدوارم، ضلع دوم را شهروندان تهرانی تشکیل می‌دهند، ضلع سوم نز اعضای شورای شهر تهران هستند که امیدوارم با هدایت و راهنمایی آنها به اهداف خود دست یابیم و ظلع چهارم نیز مجموعه بزرگ مدیران و کارشناسان شهرداری تهران هستند که به شدت به همکاری آنها اعتقاد دارم.

به گزارش تسنیم، در ادامه با پایان سخنان محمدعلی نجفی، شهردار تهران سوگندنامه خود را قرائت کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

من به عنوان شهردار منتخب شورای پنجم شهر تهران، ری و تجریش در پیشگاه قرآن کریم و در برابر شورای شهر و شهروندان گرانقدر تهران به پروردگار یکتا سوگند یاد می‌کنم که با به کارگیری دانش و تجربه خود و انتخاب همکاران و مدیران پاکدست، شایسته و امین و تکیه بر مشارکت مردم، بهره‌مندی از خرد جمعی و کارشناسی، ‌شرایط مناسبی را برای نیل به اهداف و برنامه‌های توسعه پایدار شهر فراهم نمایم.

بر شفافیت در اقدامات، پاسخگویی به افکار عمومی و توجه به جریان آزاد اطلاعات اهتمام ورزیده و ارتقاء جایگاه شورا اجرای کامل مصوبات قانونی و پذیرش نظارت جامعه آن را نصب‌العین قرار دهم و عدالت در توزیع منابع، رعایت صرفه و صلاح جامعه و مبارزه با فساد و خودکامگی را سرلوحه فعالیت‌های خود و همکارانم قرار دهم.

محمد علی نجفی

شهردار تهران

درباره‌ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.