ربیع‌خواه:در مجالس عروسی کار خدماتی کردم و جایگاهم در پرسپولیس را از دست نمی‌دهم/برانکو و کالدرون فامیل من نبودند

عکس  هافبک تیم فوتبال پرسپولیس گفت:در کارهای خدماتی در مجالس عروسی و تالارها کرده ام، قدر جایگاه فعلی ام را می دانم و خیلی سختی کشیده ام تا به اینجا رسیده ام و نباید آن را آسان از دست بدهم.

بخش پرسپولیس مجله خبری ورزشی اسپورت‌استاربه گزارش خبرگزاری فارس، محسن ربیع خواه در گفت‌و‌گو با برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم سیما اظهار داشت: خداراشکر با تمام  سختی‌‌هایی که در اول فصل بود، توانستیم نیم فصل را به خوبی تمام کنیم، ما با امید کار کردیم. سه سال پشت سر هم قهرمان شده بودیم و روزهای سخت خیلی دیده بودیم و به این فکر می کردیم آخر نیم فصل به اینجا برسیم. هنوز هم کارمان تمام نشده است و امیدوارم این روند را ادامه بدهیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا صحبت علی پروین مبنی بر اینکه استقلال زیباتر از پرسپولیس بازی می کند به  تیم شما فشار آورد، گفت: این صحبت در مقطعی بود که ما چند باخت داده بودیم و شرایطمان خوب نبود. آن زمان استقلال هم داشت خوب کار می کرد. به هر حال توقع هواداران بالا است و می‌خواهند مقابل تیم رقیب کری بخوانند ولی ما به کاری که انجام می دادیم ایمان داشتیم و تلاشمان را در آن مقطع بیشتر کردیم و توانستیم نتیجه بگیریم.
ربیع خواه درباره اینکه می گفتند در ترکیب تیم بعد از حضور کالدرون حضور نخواهد داشت، تصریح کرد: وقتی من به پرسپولیس آمدم تبلیغات منفی علیه من شد که نمی خواهم آن را زیاد باز کنم چون از حاشیه بدم می آید. برانکو یا کالدرون فامیل من که نیستند، خارجی اند و از کشور دیگری آمده اند. من در تمرینات تلاش کردم آن چیزی که مربی از من می خواهد انجام بدهم و با تمام توانم تمرین و بازی کنم و این دست سرمربی تیم است که چه کسی را در ارنج بگذارد. من فکر می کنم زمان این دو مربی تمام تلاشم این بوده است که خواسته های مربی را انجام دهم و نه صد در صد اما تا جایی که در توانم بوده کار کرده ام.
این بازیکن پرسپولیس درباره انتقاداتی که به او می شد تاکید کرد: هواداران می خواهند تیمشان برنده شود و از بازیکنان همیشه حمایت کرده اند. من همیشه به هواداران احترام گذاشته ام و آنها همیشه از بازیکنان و مربی حمایت کرده اند. صحبت من با کسان دیگری بود، کسانی که نمی خواستند تیم نتیجه بگیرد، مخاطب آن گفته من بودند. وقتی مربی استراتژی دارد شما باید با آن استراتژی جلو بروی و من وقتی خواسته های مربی را انجام بدهم و او راضی باشد دیگر برایم مهم نیست که رسانه یا این خبرنگار و آن خبرنگار راضی است یا نه، رضایت مربی ملاک است.
وی درباره مصاحبه بیرانوند و انصاری‌فرد مبنی بر اینکه برخی نمی خواهند پرسپولیس قهرمان شود، تصریح کرد: شما در هر زمینه ای، شغلی و کاری وقتی چند سال پیاپی موفق می شوی، ناخودآگاه برای خودت دشمن درست می کنی و برخی نمی خواهند موفقیتت را ببینند. بعد از سه سال پیاپی قهرمانی، این موضوع برای برخی سخت بود و آنها با هم متحد می شوند که هرطور شده تیم را زمین بزنند. نمی خواهم این مسئله را باز کنم اما برخی نمی خواهند ولی ما تمام تلاشمان را می کنیم که امسال هم قهرمان شویم و هدیه خوبی به هواداران بدهیم.
ربیع خواه یادآور شد: ما هم در تیم بیشتر به هم انگیزه می دهیم به ویژه سید جلال خیلی صحبت های انگیزشی می کند و وجود او در تیم نعمت است. قهرمانی لیگ هدف اولیه ما است بعد هم به جام حذفی و موفقیت در آسیا فکر می کنیم. 
هافبک پرسپولیس درباره اینکه آیا این تیم می تواند قهرمان آسیا شود، عنوان کرد: ما زمانی که به فینال آسیا رفتیم شرایطمان خوب نبود و پنجره نقل و انتقلاتمان بسته بود، خود من و ماهینی مصدوم بودیم و فقط 13، 14 بازیکن باتجربه داشتیم و این کار ما را سخت کرد. تیم ما هم در لیگ، هم جام حذفی و هم آسیا بازی می کردند و این کار ما را سخت کرد و نتوانستیم قهرمان شویم. اما امسال می توانیم در آسیا هم مدعی شویم.
وی با بیان اینکه با برانکو در ارتباط نیست، گفت: روابط عمومی من کلا ضعیف است. دور هم باشیم شوخی می کنیم و می گوییم و می خندیم اما آدمی که زیاد شلوغ کنم نیستم.
ربیع خواه درباره نزدیک ترین بازیکن در پرسپولیس با خودش توضیح داد: من با همه چه جوان ها چه بزرگترهای تیم رابطه خوبی دارم.با وحید امیری و محمد انصاری بیشتر صمیمی ام. علی علیپور هم که هم اتاقی‌ام است.

به گزارش فارس،وی درباره اینکه می گویند اگر برانکو مربی تیم ملی شود، او و شجاع خلیل زاده به این تیم دعوت می شوند، تاکید کرد: می شنوم که برخی چنین چیزهایی می‌‌گویند. خلیل زاده که حقش است به تیم ملی دعوت شود و دارد فوق العاده کار می کند و نمی دانم در این چند سال چرا او را دعوت نکرده اند. او واقعا فوتبالیست قابل و توانمندی است و حداقل باید او را به تیم ملی دعوت کنند. درباره من هم این شوخی ها را مطرح می کنند اما اینطور نیست. سن من هم قدری بالا رفته و هم پستی های خوبی در تیم ملی دارم. خودم دوست دارم دعوت شوم اما اینکه می گویند اگر برانکو بیاید من را دعوت می‌کند درست نیست. قبلا هم گفتم سرمربی هر تیم اولین چیز به فکر آبروی خودش است  و بر مبنای خواسته های دیگران کار نمی کند. برانکو هم اگر سرمربی تیم ملی شود اولین هدفش این است که برای فوتبال کشور موفقیت ایجاد کند و هرکسی که به او کمک می کند را دعوت خواهد کرد.

این بازیکن پرسپولیس درباره شایعاتی که پشت سر بیرانود بود گفت: اینطور نبود. این در حیطه وظایف من نیست که به این مسئله ورود کنم. فقط درباره او بگویم که واقعا گلر خوبی است و همه این حرف مرا قبول دارند که او گلر یک آسیا است. ما هم به او نیاز داریم و ماه آینده هم برای آسیا و لیگ باید بجنگیم و امیدواریم بعد از تعطیلات که تمرینات شروع می شود علیرضا بیرانوند با قدرت سر تمرین ها بیاید چون واقعا به او نیاز داریم.
این بازیکن پرسپولیس درباره شرایط دشواری که برای علیپور ایجاد شده بود، گفت: علیپور بازیکن جوان و با استعدادی است و وقتی در زمین است خیلی کمک می کند و باری را تنهایی برمی‌دارد. امسال او در خط حمله تنها است وحید امیری کنارش بازی می کند و شرایط بهتر شده است اما نیاز دارد یک مهاجم ششدانگ مثل خودش یا مهدی طارمی کنارش باشد. او سنی ندارد و جا برای پیشرفت دارد و باید از او حمایت کرد.

وی درباره اینکه در استقلال و پرسپولیس اولین اشتباه آخرین اشتباه است، با اشاره به چیپ علیپور به ماشین‌سازی که حامد لک آن را مهار کرد تصریح کرد: به هر حال فوتبال است و زیدان و مارادونا هم اشتباه داشته اند. در استقلال و پرسپولیس این چیپ ها دقیقا در زمانی زده شد که سرنوشت بازی و جدول را می توانست تغییر بدهد و برای همین مردم حساسیت نشان دادند. من با علی خیلی صحبت کردم، او بچه احساسی است و به من هم احترام می گذارد و حرفهایم را گوش می دهد. خودش می دانست اشتباه کرده و خیلی پشیمان بود و دیگر این کار را تکرار نمی کند. من هم اگر پاس بد بدهم او به من می گوید و با هم صحبت می کنیم، چون اگر صحبت نکنیم نمی توانیم موفق باشیم.
ربیع خواه در پاسخ به اینکه آیا درست است در پرسپولیس بین تو و وحید امیری برای بچه خوب بودن رقابت است، اظهار کرد: آدم جلوی وحید امیری فقط باید عرق کند آنقدر که محترم و مودب است. وقتی با او صحبت می کنی خجالت می کشی و جلال حسینی، انصاری، نورالهی، ترابی، ماهینی هم همینطور هستند، اگر قرار باشد اسم بیاورم باید اسم همه را بیاورم چون همه بچه های تیم ما خوب هستند.
وی درباره خوب بودن ترابی در ترکیب امسال پرسپولیس گفت: او سالهای قبل هم خوب بوده، چه زمانی که در پرسپولیس بود، چه سایپا خیلی خوب کار کرد و پاس گل‌هایی که می دهد خیلی کمک کننده است.
این بازیکن پرسپولیس درباره اینکه آیا کانالهای هواداری او را اذیت کرده اند، اظهار کرد: من خودم اصلا به این مسائل توجه ندارم و زیاد رابطه ام با تلفن همراه خوب نیست و از صفحه مجازی خوشم نمی آید. بیشتر در خانه دوست دارم با دخترم بازی کنم و فیلم و سریال ببینم. با انتقاد مشکلی ندارم اما تخریب خوب نیست.
وی درباره اینکه چه مطلبی بیشتر از همه اذیتش کرده اظهار کرد: خیلی اهمیت نمی دهم و اصلا یادم نمی آید. من از کودکی به سختکوش بودن و کار کردن عادت کرده ام و با سختی های زیادی مواجه شده ام. دوست ندارم زود کنار بکشم. برادرهایم همه فوتبالی بوده اند و ما از خانواده ای هستیم که همه کارگر بوده ایم. پدرم، برادرهایم، خودم این شرایط را داشتند. من باغبانی کرده ام، در کارهای خدماتی در مجالس عروسی و تالارها کرده ام، قدر جایگاه فعلی ام را می دانم و خیلی سختی کشیده ام تا به اینجا رسیده ام و نباید آن را آسان از دست بدهم. بالاخره که یک روز فوتبالم تمام می شود اما تلاش می کنم زمان تمام شدن دوران فوتبالی ام را عقب بیندازم.
ربیع خواه درباره اینکه چه توصیه ای برای جوان ترها دارد، گفت: به بازیکنان جوان تیم همیشه می گویم و گفته ام که تمرینات را انجام بدهید و خوب و سالم زندگی کنید و مهم نیست اینجا بازی می کنید یا نه. مهم این است که سالها فوتبال بازی کنید و تلاشتان فقط برای حالا نیست و به هر حال ثمره اش را می بینید. خود من در 28 سالگی به پرسپولیس آمدم و ثمره تلاش من در سالهای گذشته بود که اگر کنار می کشیدم حالا اینجا نبودم.
ربیع خواه درباره اخراجش در بازی نساجی توضیح داد: اولین بار 10 سال پیش که در لیگ 1 بودم اخراج شدم. سعی می کنم طوری جاگیری کنم که خطا نکنم. در بازی با نساجی هم اخراجم درست بود. خطای اول را از عمد زدم چون داشتیم ضدحمله می خوردیم و خطای فنی کردم. خطای دوم اما عمدی نبود و مطمئن بودم توپ را می گیرم اما بازیکن حریف تیز و سرعتی بود و یک نوک پا از من زودتر رسید و من مجبور شدم او را بزنم. همانجا هم دستی به سرش کشیدم و عذرخواهی کردم.
ربیع‌خواه  درباره اینکه چرا شماره 18 می پوشد، گفت: زیاد برایم مهم نبود، روز اولی که به پرسپولیس آمدم شماره های زیادی بود اما محمودخان خوردبین که دلمان خیلی برایش تنگ شده گفت کدام شماره را می خواهی، من هم به یاد برادرم که در پاس 18 می پوشید این عدد را انتخاب کردم. برادرانم هم دیگر فوتبالیست نیستند. نقش آنها برای من انگیزشی بود و من دوست داشتم به راهی که آنها می روند بروم. اینطور نبود که مرا به جایی معرفی کنند. یادم است 7 ساله بودم که آقا فرهاد برادر بزرگم مرا در مدرسه فوتبال ثبت نام کرد، از آنجا به بعد را خودم آمدم. آنها هیچ پارتی بازی نکردند. من هم برای برادرزاده ام همین طوری هستم و می گویم خودت تلاش کن. خیلی پیش می آید برادرانم به من انتقاد کنند و سعی می کنم به ویژه از برادرم آقا فرهاد که کلاس مربیگری رفته مشورت بگیرم.


انتهـــــــــــــــــــــــــای پیــــــــــــــــــــــــــام

درباره‌ی abdolnabi solimani