اقبالی: تنها ایراد بازی با سوریه تعویض‌های دیرهنگام بود/ باید به فکر حضور قدرتمند در جام جهانی باشیم

کارشناس فوتبال ایران گفت:‌ مقابل سوریه روان و خوب بازی کردیم و تنها ایرادی که از اسکوچیچ می‌توان گرفت تعویض‌های دیرهنگام است.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استار


مجله خبری ورزشی اسپورت‌ استار:
مسعود اقبالی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد پیروزی 3 بر صفر ایران مقابل سوریه اظهار داشت: در این بازی شاهد تقابل دو سیستم 4-1-4-1 بودیم که تیم ملی ما هم با یک هافبک دفاعی بازی کرد. موقعیت‌های زیاد گلزنی در این مسابقه انجام شد، سه گل زدیم و می‌توانستیم چند گل دیگر هم به حریف بزنیم. سوریه بازی را منطقی شروع و فوتبال خودش را بازی کرد. همین مسئله هم باعث شد ما روان‌تر بازی کنیم و از تمام فضاهای زمین به خوبی استفاده کنیم. 

وی افزود: در 20 دقیقه اول سوریه با تراکم بازیکن در یک سوم دفاعی خود کار را برای ما مشکل کرد اما بعد از اینکه وادار شد تراکم دفاعیش را به یک سوم میانه زمین بیاورد و در واقع از قالب دفاعی بیرون آمد بازیکنان ما به خوبی از فضا و زمان استفاده کردند. بین خط هافبک و مهاجمان ما نیز ارتباط منطقی به وجود آمد و پاس پشت دفاع امیری به سردار آزمون رسید و گل اول را زدیم.


این کارشناس فوتبال تأکید کرد: به دلیل اینکه سوریه قصد داشت در کانال میانی تراکم بازیکن داشته باشد تا مانع نفوذ ملی‌پوشان ما شود از کناره‌ها و جناحین به خوبی توانستیم به دروازه حریف نزدیک شویم و در واقع حریف جناحین را به ما واگذار کرد. صادق محرمی و قلی‌زاده بارها از این راه نفوذ کردند. نیمه دوم هم دو گل زدیم. خود آزمون به تنهایی می‌توانست دو گل دیگر هم بزند. این برد را تبریک می‌گویم. فوتبال بسیار روانی را هم ارائه کردیم که یکی از دلایلش این بود که سوریه فوتبال خودش را بازی کرد اما در خط دفاع و خط میانی بازی را به ما واگذار کرده بود. تنها ایرادی که می‌توان به سرمربی تیم ملی در این بازی گرفت تعویض های دیرهنگامی بود که انجام داد. 

مربی اسبق استقلال ادامه داد: مهدی قائدی در دقیقه 90 به میدان آمد، صیادمنش می‌توانست زودتر به میدان بیاید. حاج صفی هم امروز مهره بسیار کلیدی برای ما بود و بازی خوبی انجام داد. اما تعویض‌ها باید زودتر انجام می‌شد. باید به صیادمنش بیشتر بازی بدهیم. گل سوم تیم ملی هم یک گل استثنایی بود که قلی‌زاده زد که بازیکنان سوریه به دلیل خستگی دیگر تمرکز لازم را نداشتند، می‌توان گفت که تقریباً به صورت صددرصد به جام جهانی صعود کرده‌ایم.

اقبالی با اشاره به نیاز تیم ملی به تدارک مناسب برای حضور قدرتمندانه در جام جهانی گفت: ما در جام جهانی دیگر با لبنان و سوریه بازی نداریم با تیم‌های قدرتمند بازی داریم. در گروه ما تیم‌هایی از اروپا و افریقا حضور خواهند داشت. بنابراین تیم ملی بعد از آخرین بازی مقدماتی که در فروردین انجام می‌شود باید بازی تدارکاتی مناسبی داشته باشد. با تیم‌های قدرتمند و بزرگتری باید بازی کنیم تا بازیکنان ما هم اعتماد به نفس لازم را به دست بیاورند. اگر چنین نکنیم  مثل دوره‌های قبلی جام جهانی سه بازی در این مسابقات انجام خواهیم داد اما اگر تدارک مناسبی برای تیم ملی ببینیم بهترین فرصت را داریم که در جام جهانی قطر از گروه‌مان صعود کنیم.


انتهـــــــــــــــــــــــــای پیــــــــــــــــــــــــــام
بیشتر بخوانید

درباره‌ی abdolnabi solimani