مهابادی: نظارت بر چینش داوری‌ها و دوپینگ در لیگ یک را جدی بگیرید/مجری هم به پنالتی مس مقابل ما خندید

سرمربی تیم خوشه طلایی ساوه گفت: بعد از 7 هفته‌ نخست لیگ دسته اول فوتبال از فدراسیون و سازمان لیگ می‌خواهم بر چینش داوران و کنترل دوپینگ از همین هفته‌های اول نظارت دقیق داشته باشند.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استار


مجله خبری ورزشی اسپورت‌ استار:
داود مهابادی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد تساوی یک بر یک مقابل سایپا اظهار داشت: در نیمه اول ما بر بازی مسلط بودیم و به گل هم رسیدیم اما در نیمه دوم تیم سایپا خیلی بهتر از ما بازی کرد و در لحظات پایانی مسابقه هم به گل تساوی رسید. البته یک گل صحیح ما توسط کمک داور مردود اعلام شد. با این حال اگر بازیکنان ما از فرصت‌های خود استفاده می‌کردند می‌توانستیم برنده شویم. در کار دفاعی در اواخر مسابقه اهمال کاری کردیم.

وی با اشاره به  نتایج تیمش در هفت هفته ابتدایی لیگ دسته اول فوتبال اظهار داشت: نکته خوب لیگ یک برنامه ریزی مناسب مسابقات است. باید از مسئول سازمان لیگ بابت این برنامه‌ریزی تشکر کنم.تیم ما هم روز به روز بهتر می شود و روند حرکتی تیم ما مثبت است. البته از نظر نتیجه‌گیری با وجود انجام بازی‌های خوب خیلی خوب نبودیم. سه هفته خارج از خانه با سه تیم مدعی مس، خیبر خرم آباد و سایپا بازی کردیم. البته بیشترین تاثیری که در نتایج تیم ما پررنگ دیده می‌شد تصمیم‌های داوری بود که از آن لطمه خوردیم. مقابل مس کرمان یک پنالتی غیرقابل قبول برای حریف گرفته شد. مقابل سایپا هم یک گل سالم ما مردود اعلام شد. 

سرمربی خوشه طلایی در مورد اشتباهات داوران در لیگ یک گفت: دوست ندارم به عنوان یک مربی خیلی در مورد داوران صحبت کنم. تمامی داوران ما سلامت و زحمت کش هستند با این حال انتخاب داوران جوان در بازی‌های حساس گاهی تعیین کننده می‌شود و داوران جوان به دلیل جوانی با یک اشتباه باعث می‌شوند رتبه یک تیم در جدول لیگ چند پله تغییر کند. مثلا داوری برخورد مهاجم به مدافع را پنالتی می‌گیرد. یا در بازی با مس کرمان آنقدر پنالتی حریف عجیب بود که در برنامه فوتبال یک هم مجری برنامه  می‌خندید و می گفت چطور این صحنه پنالتی اعلام شده است؟!

مهابادی تاکید کرد: از جناب افشاریان و آقای سخندان می‌خواهم که در چینش داوران مسابقات لیگ یک دقت نظر بیشتری داشته باشند. در لیگ دسته اول معمولا رسم است که در هفته‌های پایانی نظارت ها جدی می‌شود اما من از مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ می‌خواهم که نظارت بر امر داوری و حتی آزمایش دوپینگ در لیگ دسته اول را از همین هفته‌های نخست جدی بگیرند تا حق هیچ تیمی ضایع نشود. مسابقات لیگ برتر زیر ذره‌بین رسانه‌هاست اما در لیگ یک پوشش رسانه‌ای کمتر است و فقط یک برنامه تلویزیونی فوتبال یک به این موضوع می‌پردازد.


انتهـــــــــــــــــــــــــای پیــــــــــــــــــــــــــام
بیشتر بخوانید

درباره‌ی abdolnabi solimani