در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ | جنجال استقلال بازی منصوریان و ملکی در برنامه نود

در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ | برنامه نود دیشب قرار بود شرایط استقلال را بررسی کند، اما حواشی آن، این شرایط را بدتر از پیش کرد. حاشیه اول ماجرای داماد افتخاری مدیرعامل استقلال بود، که به آرامی از کنار آن عبور شد، اما افشاگری های اکبر عباسی ملکی و علیرضا منصوریان درباره خط خوردن رحمتی و جباری از لیست استقلال، فضا را متشنج کرد.
سید رضا افتخاری، مدیر عامل باشگاه استقلال تهران در گفت‌وگوی حضوری با برنامه نود درباره تردید در این مصاحبه اظهار کرد: امروز در فدراسیون با آقای تاج و همکارانشان برای تعیین تکلیف بدهی دو بازیکن حضور داشتیم تا آن را مشخص کنیم که خدا را شکر این کار انجام شد.
وی ادامه داد: برای تعیین تکلیف بلیت فروشی برای بازی روز چهارشنبه با شورای تامین تشکیل جلسه دادیم که بنده باید حتما در این نشست حضور پیدا می‌کردیم؛ به جلسه استانداری تهران رفتیم که البته نتیجه‌ای حاصل نشد و قرار شد فردا هم صحبت کنیم؛ ضمن اینکه به دلیل نزدیک بودن مسابقه حساس با ذوب‌آهن نظر داشتم که حواس بازیکنان برای انجام مصاحبه من با برنامه نود پرت نشود.
افتخاری درباره نتایج ضعیف استقلال ابراز کرد: ما امسال متاسفانه در شروع بازی‌ها با محرومیت سه بازیکن مواجه شدیم؛ مقصر بخشی از این محرومیت کادر فنی هستند که اجازه ندادند بازیکنان به تیم ملی بروند، در دیدار با صنعت نفت سه ملی‌پوش را در اختیار نداشتیم، در مسابقه با استقلال خوزستان یک پنالتی برای ما گرفته نشد و گل ما را به اشتباه مردود گرفتند؛ پس از آن بازیکنان موثر ما آسیب دیدند و در مسابقات نبودند؛ همچنین از بیرون فشارهایی بر تیم وارد می‌شد که در این روند تاثیر گذاشت؛ افرادی که از آنها به‌عنوان یک استقلالی یاد می‌کردیم و انتظار حمایت داشتیم، متفاوت عمل کردند.
مدیر عامل باشگاه استقلال تهران یادآور شد: برعکس افرادی که قبلا در استقلال حضور داشتند ولی فوتبالی نبودند، بنده بعد از ۲۰ سال حضور در فوتبال به استقلال آمدم؛ سال قبل که شروع فصل ما بود، نمایش خوبی داشتیم و تیم به مرور زمان نتیجه گرفت.
افتخاری درباره اضافه کردن بازیکنان برای فصل جدید عنوان کرد: تمام بازیکنان را با نظر کادر فنی جذب کردم و خودم اقدامی انجام ندادم؛ برخی بازیکنان مثل شجاعیان، قائدی و منتظری را به سختی و با برگزاری ده‌ها و ساعت‌ها جلسه گرفتیم؛ گفتیم با اضافه کردن با تجربه‌ها در کنار جوانان برای قهرمانی می‌جنگیم ولی حالا برای برون رفت از این شرایط هواداران باید به کمک من بیایند؛ اینکه شعار بدهند، علیه سرمربی حرفی بزنند و … تیم را به موفقیت نمی‌رساند؛ پرسپولیس هم دیشب به پیکان باخت؛ تمام تیم‌ها نیز بازنده می‌شوند و این شرایط در تمام دنیا طبیعی است.
او در خصوص مصاحبه‌ها و عدم حمایت از کادر فنی گفت: سال گذشته به چنین بحرانی خوردیم و یکی از اعضای هیأت مدیره گفت اگر منصوریان دربی را ببازد، اخراج می‌شود که من فردای آن روز به رختکن تیم رفتم و گفتم منصوریان تا پایان فصل می‌ماند و روحیه مضاعفی به تیم وارد شد.
مدیر عامل باشگاه استقلال تصریح کرد: هواداران باید بپذیرند ۹ بازیکن مصدوم به تیم آسیب می‌زند ولی البته تذکراتی به منصوریان دادم و گفتم باید دستیاران خود را تقویت کنید؛ به منصوریان گفتم برخی بازیکنان ما شرایط آمادگی مطلوبی ندارند ولی بازی می‌کنند چون خودم هم تجربیاتی در این زمینه دارم.
افتخاری درباره ممانعت از حضور جباری و رحمتی در تمرین استقلال اظهار کرد: کسی به آقای منصوریان نگفته جباری و رحمتی نباشند؛ روزی که این دو بازیکن به باشگاه دعوت می‌شوند، خبرنگاران زیادی هم به درب باشگاه آمدند که گفتیم به همین دلیل جباری و رحمتی بروند و جلسه دیگری پس از دیدار با ذوب‌آهن داشته باشیم؛ به این دو بازیکن اطلاع دادیم که جلسه بعدا برگزار می‌شود.
افتخاری تاکید کرد: زمانی که باشگاه را تحویل گرفتم ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی داشتیم؛ از یک طرف مالیات بود و از سوی دیگر بدهی بازیکنان خارجی وجود داشت که سال قبل نیز اجازه نداد در نیم‌فصل بازیکن جذب کنیم؛ مقصر آن هم کسی بود که نامه را به اشتباه ترجمه کرده بود و به دلیل حرف‌های او، ما فکر کردیم سه روز زودتر پول را به حساب ریختیم؛ آخر هم از طریق یک صرافی در دبی پول را واریز کردیم ولی بعد از آن نیز پنج پرونده دیگر بود که چهار پرونده را بستیم اما پرونده پروپییچ ماند چون معتقد هستیم حق با ماست.
وی یادآور شد: امروز تکلیف تیموریان و کاوه رضایی که از طریق AFC شکایت کرده بودند را مشخص کردیم و قرار شد توافقات لازم را انجام دهیم.
مدیر عامل باشگاه استقلال ابراز کرد: ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان چک برگشتی برای یک مدیری است که قبلا در استقلال بود؛ همان فردی که پرچم بالای دستش می‌گیرد؛ من به او می‌گویم بالای آن پرچم بنویسد ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بدهی برای استقلال!
افتخاری اضافه کرد: برای نخستین بار در تاریخ باشگاه استقلال بازیکنان در یک فصل ۸۰ درصد از قراردادشان را گرفتند.
وی ادامه داد: ما به تعهدات مدیران قبلی که برای باشگاه گذاشته‌اند متعهد هستیم ولی توجه داشته باشید بدهی ۱۱ سال قبل را یک شبه پرداخت کرد؛ در دو سال گذشته ۱۳ میلیارد تومان در حالی که بی‌پولی است، پرداخت کردم و در کنار آن ۱۳ میلیارد از بدهی‌ها را داده‌ایم؛ حالا هم برنامه داریم از هر درآمدزایی بخشی را به بدهی‌ها اختصاص دهیم.
مدیر عامل باشگاه استقلال درباره جدایی مگویان گفت: در مورد مگویان باید آقای منصوریان توضیح دهد.
افتخاری درباره اینکه به جباری و رحمتی گفته‌اند بر سر تمرین نروند، عنوان کرد: تصمیم هیأت مدیره بوده ولی آقای منصوریان در جریان قرار داشت؛ هیأت مدیره نباید در بحث فنی تیم نقش داشته باشد ولی جباری و رحمتی برای ادای توضیحاتی به باشگاه فرا خوانده شدند که به درخواست من قرار شد جلسه با آنها پس از دیدار با ذوب‌آهن برگزار شود؛ همه مسائل را نمی‌توان عنوان کرد چون یک سری افراد طاقت شنیدن برخی حرف‌ها را ندارند.
مدیر عامل باشگاه استقلال پیرامون سوابق خود ابراز کرد:سال ۶۷ رییس هیأت فوتبال زنجان و قزوین بودم؛ بعد از آن دبیر کل آقای مصطفوی در فدراسیون بودم؛ رییس سازمان لیگ در زمان کیومرث هاشمی بودم؛ مدیر کل تربیت بدنی استان تهران در دولت‌های نهم و دهم را برعهده داشتم؛ در فوتسال هم رییس سازمان و کمیته فوتسال بودم که بهترین مقام‌ها را سوای از اقدامات زیربنایی در تاریخ را گرفتیم.
افتخاری تصریح کرد: بازیکنان برای حضور در استقلال مذاکرات طولانی مدتی انجام می‌دادند و اگر آقای توفیقی با بازیکنان عکس می‌گرفتند، به دلیل این بود که اعلام کنند با بازیکن به توافق نهایی رسیده‌ایم؛ آقای توفیقی در دوره مدیریت قبل مسؤولیت جذب بازیکن را داشته و از نظر علمی نیز دارای مدرک است.
وی با تاکید بر اینکه ورود من به فوتبال به دلیل ژِن خوب نیست، اظهار کرد: من به دنبال کمک گرفتن به استقلال از طریق روابط خود با دولت هستم و این ژِن خوب هیچ ارتباطی به حضورم در استقلال ندارد.
مدیر عامل باشگاه استقلال ادامه داد: سوال کنید تیم جوانان استقلال الان چه شرایطی دارد؟ از ۱۵ مسابقه ۱۴ برد کسب کرده و ۹ بازیکن ملی‌پوش داریم.
افتخاری درباره حمایت داماد او که در دولت مسؤولیت دارد، ابراز کرد: اگر پشتیبانی کرده بود که باشگاه استقلال تا این اندازه بدهی نداشت!
منصوریان: کی‌روش گفت از استقلال استعفا نده!
علیرضا منصوریان در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود اظهار کرد: ۳۰ روز است در فضای مطبوعاتی نیستم و سعی کردم در شرایط آرامش برای خودم، کادر فنی و بازیکنان باشم اما متاسفانه چون تیم ما هواداران میلیونی دارد، این سکوت موجب گمانه‌زنی‌ها شد ولی امشب تصمیم گرفتم به ۳۲ روز سکوت پایان دهم.
وی ادامه داد: بخاطر این نتایج از هواداران عذرخواهی می‌کنم چون خوب نیست ولی این نتایج عقبه‌ای دارد که می‌تواند به تیم کمک کند اما با این حال اینکه تماشاگران در شرایط بدی هستند، عذرخواهی می‌کنم؛ اینکه سال گذشته تا لحظه آخر از من حمایت کردند تشکر می‌کنم؛ آقای افتخاری فصل قبل و امسال به شدت زیادی برای من می‌جنگد و مردم باید این مسائل را بدانند.
سرمربی استقلال تهران اضافه کرد: هیچ موقع بازیکنان من متوجه نشدند چه اتفاقی در هیأت مدیره باشگاه در فصل قبل گذشت چون به دنبال آرامش بودم؛ اما حالا به دلیل نتایجی که اتفاق می‌افتد، باید به گزینه ۲ نظرسنجی که کادر فنی استقلال را مقصر می‌داند رای دهم؛ دوست ندارم با هواداران مسائل پنهانی داشته باشم اما وقتی کادر فنی مقصر می‌شود را باید بگویم.
منصوریان با بیان اینکه دو هفته قبل مهمان بهترین مربیان نخبه آسیا بودم، اظهار کرد: در باشگاه استقلال هیچکس غیر از آقای افتخاری نگفت مربی ما به‌عنوان مربی الیت آسیا می‌رود؛ عضو هیأت مدیره ما در فصل قبل ۲۰۰ مصاحبه علیه من انجام داد ولی حالا هم هست که من گفتم باشگاه باید از بین من و او یک نفر را انتخاب کند.
او با اشاره به عدم اجازه به استفاده از بازیکنانش در هفته اول گفت: بازیکنان خود را به اردوی تیم ملی امید نفرستادم و درست هم تصمیم چون در فیفادی نبود اما برخورد کردند؛ تراکتورسازی را شکست دادیم، هفته چهارم مقابل تیم علی دایی در نیمه اول خیلی خوب کار کردیم اما با یک پنالتی بازنده شدیم؛ چطور پس از هفته چهارم هوادارانی که فصل قبل حمایت کاملی از سرمربی داشتند، به یکباره نظرشان تغییر می‌کند.
سرمربی استقلال به دلایل ناکامی این تیم هم اشاره کرد و افزود: مصدومان زیادی دادیم و ابراهیمی، کریمی و منتظری جراحی انجام دادند؛ بخاطر این وضعیت لازم بود من را به طبقه پنجم باشگاه دعوت کنند ولی آنها طبقه همکف را انتخاب کردند تا مصاحبه انجام دهند.
منصوریان در خصوص اولتیماتوم دو هفته‌ای گفت: بخاطر این شرایط آنقدر بازیکنان می‌خواستند به من ابراز علاقه کنند که حد نداشت؛ از مردم سیرجان و جم تشکر ویژه‌ای می‌کنم؛  در نیمه دوم دیدار با پارس جنوبی مسلط بر بازی بودیم و موقعیت‌های زیادی از دست دادیم اما باختیم و پادوانی به من گفت به هواداران بگویید روز بدی داشتم.
او تصریح کرد: دو هفته وقت به سرمربی و ایجاد فضا بین هواداران شرایط بدی به وجود آورد؛ ما تیم همدل، یکنواخت، دوست و صمیمی داریم که از روی علاقه به کادر فنی می‌خواهند کاری فراتر از حد انجام دهند که دچار اشتباه شوند.
سرمربی استقلال تصریح کرد: در دیدار با پدیده تماشاگران ما ناراحت شدند و نهایتا سر و صدا و حیا کن، رها کن به من گفتند؛ به پژمان منتظری گفتم تیم را به رختکن ببرد تا حرف تماشاگران را بشنوم؛ امروز اصلا ناراحت نیستم چون ۱۳ ماه تماشاگران از من حمایت کردند و نیاز بود علیه من شعار دهند؛ به سختی آقای افتخاری من را حمایت می‌کند تا در استقلال بمانم.
منصوریان اظهار کرد: سال قبل گفتم اگر رحمتی رضایت‌نامه بخواهد یک ساعت دیگر می‌دهم چون دروغ نمی‌گویم؛ خدایی ناکرده اصلا اینطور نیستم یک روز بخاطر بیشتر ماندن در استقلال بخواهم جباری و رحمتی را قربانی کنم و این موضوع را به آقای افتخاری گفتم؛ اصلا یک سوال؛ جباری را چه کسی به استقلال آورد؟ من از آقای افتخاری خواهش کردم؛ منتظری را خواهش کردم به استقلال بیاید.
وی درباره کنار گذاشتن رحمتی و جباری از استقلال اظهار کرد: حوزه فنی برای من است؛ وقتی شما را لب پرتگاه ببرند و بخواهند هُل دهند چه اتفاقی می‌افتد؟؛ امروز گفتم جباری و رحمتی باید سر تمرین باشند؛ این اتفاقات اخیر فاجعه است؛ مجتبی یک وزنه در استقلال است؛ جباری فراتر از یک بازیکن به ما کمک می‌کند؛ رحمتی را بیرون گذاشته بودم؛ فضای امروز استقلال تعریفی ندارد که بخواهید بازی کنید یا خیر.
سرمربی استقلال تصریح کرد: عضو هیأت مدیره می‌گوید این دو بازیکن در اختیار هیأت مدیره هستند که من به آقای افتخاری گفتم بزرگترین اتفاقی که می‌تواند قبل از بازی با ذوب صورت گیرد، این است که جلسه جباری و رحمتی بعد از دیدار با ذوب انجام شود.
منصوریان با بیان اینکه ملکی، عضو هیأت مدیره اعلام کرده رحمتی و جباری سر تمرین نیاید، ابراز کرد: من به آقای افتخاری گفتم با این اتفاقات راحت‌تر است من را بردارید؛ گفتم یا من را حمایت کنید یا بردارید؛ در جلسه اخیرمان گفتم به مردم حتی به دروغ بگویید منصوریان تا دربی می‌ماند؛ آقای افتخاری انسان مظلومی است و من باید با مدیر عامل درد دل و صحبت کنم؛ اصلا به دلیل فضای رسانه‌ای نظرم تغییر نکرده و چنین آدمی نیستم که لحظه‌ای تصمیم بگیرم.
وی تاکید کرد: بعد از بازی با پارس جنوبی با جباری و خسرو حیدری صحبت کردم تا در خصوص آینده تصمیم‌گیری داشته باشیم؛ هیأت مدیره می‌گوید این دو بازیکن نباشند؛ سال ۸۷ من خیلی بازی نمی‌کردم ولی شان خود را نمی‌شکستم؛ من مسؤول فنی تیم بودم و امروز گفتم دو بازیکن من باید برگردند؛ این دو بازیکن گفتند بر نمی‌گردیم چون هیأت مدیره چنین تصمیمی گرفته‌اند.
سرمربی استقلال در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا الان اگر در ابتدای فصل بود چنین تیمی می‌بست، گفت: به شکل تیم ما قبل از مصدومیت بازیکنان نگاه کنید؛ در هر پست دو بازیکن را در نظر گرفتیم؛ هرائر مگویان با آمدن منتظری و گوک و همچنین بودن مجید حسینی، پادووانی و … و به دلیل اینکه مصدومیت‌های زیادی داشت از تیم کنار گذاشته شد؛ همچنین من گفتم تیم را باید طوری جمع کنیم که با بیشتر بازیکنان قراردادهای سه و پنج ساله ببندیم؛ غیر از چپاروف و پادوانی که خارجی‌ها هستند و یک ساله قراردادشان را بستیم، مابقی دو ساله و بیشتر قرارداد بستند؛ تمام پیش‌بینی‌ها را به غیر از جراحی سه بازیکن، مصدومیت چهار نفر و … داشتیم.
منصوریان اضافه کرد: هر هفته ما باید فضای تمرین را جابه‌جا می‌کردیم که اتفاق خوشایندی نبود؛ آیا باید برای همه اتفاقات بستر فراهم شود یا خیر؟؛ به آقای افتخاری گفتم هر نتیجه‌ای شد من را به اتاق در بسته ببرید و فضا را رسانه‌ای نکنید؛ مشکلات باشگاه ما ۱۰ برابر بیشتر از بحث مگویان است.
سرمربی استقلال اضافه کرد: یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مطالبات مگویان بوده ولی فصل قبل ۱۳ میلیارد تومان بدهی پرداخت شده که حدود ۷ میلیارد تومان برای بازیکنان خارجی بود؛ ضمن اینکه به آقای افتخاری گفتم هر وقت به تمام اعضای تیمم پول دادند، دو روز بعد به من پرداختی داشته باشند.
منصوریان گفت: سود مالی از استقلال را زمانی کردم که پیراهن شماره ۱۰ را گرفتم، سرمربی شدم و … را گرفتم؛ افتخار می‌کنم در دولت آقای روحانی که شرایط اشتغال زایی سخت است ۱۵۰ نفر در رستوران‌های من کار نمی‌کنند ولی پای رانت و مصوبی نمی‌روم؛ مگر ممکن است چون علی دایی بازیکن بایرن مونیخ بوده باید از آن استفاده کند؟
او درباره تصمیمش درباره استعفا در دیدار با پدیده گفت: بله قصد استعفا داشتم که ابتدا گروه و مدیر فنی و مدیر عامل باشگاه و سرپرست تیم من را منصرف کردند و بعد پیغام از کی‌روش گرفتم که همین پیام در روحیه من تاثیر گذاشت تا بمانم؛ آن لحظه وقتی روی زمین نشستم خدا را شکر کردم و بعد در رختکن گروه فنی نیز گفت می‌توانیم دوباره جبران کنیم.
* افشاگری بی‌سابقه علیه سرمربی استقلال
عباسی ملکی، عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال با حضور روی خط برنامه ۹۰ در پاسخ به فردوسی‌پور درباره کنار گذاشتن رحمتی و جباری، گفت: اگر نام من نمی‌آمد، روی خط نمی‌آمدم. من یک انسان ورزشی هستم و ۵۰ سال است که هوادار استقلال هستم. برای دلم به استقلال آمدم و اگر کسی با دل نیاید، موفق نمی شود. من مشاور هاشمی طبا بودم و عضو هیات رئیسه فدراسیون کشتی نیز بودم. در دو و میدانی و والیبال نیز حضور داشتم. ۴۰ سال است که در کل ورزش بودم. ورزش را می شناسم و حتی در مورد بوکس! هم نظر می دهم.
او افزود: ۲ حقیقت که اتفاق افتاد را می گویم. در مورد جباری آقای افتخاری گفتند من به رختکن رفتم و جباری به زمین اعتراض کرد. آقای افتخاری به ایشان گفتند که اینجا قطر نیست. همچنین آقای جباری به افتخاری گفتند من به استقلال آمدم که پول هایم را بگیرم. این موضوع را آقای افتخاری در هیات مدیره گفتند و بارها اشاره کردند که مخالف حضور جباری در تیم بودند. زمانی که ما سوال می کردیم چرا تیم نتیجه نمی گیرد، می گفتند که با آمدن امثال جباری جوان ها کنار رفتند.
ملکی در ادامه تصریح کرد: من رحمتی و جباری را شخصا خیلی دوست دارم. درباره رحمتی نیز آقای منصوریان زمانی که از بازی پارس جنوبی برگشتند، پیش ما آمدند. ما سوال کردیم تیم چه مشکلی دارد؟ منصوریان گفت تیم در استرس است و دلیل آن این است که شما به من اولتیماتوم دادید. من از ایشان سوال کردم این دو بازی   چرا به پدیده و نفت آبادان باختیم. ایشان درباره رحمتی نیز گفتند به دلیل بازی با ذوب آهن و اختلاف رحمتی و  قلعه نویی این تصمیم را گرفتم. چون نمی شد ناگهانی این تصمیم را گرفت، حسینی در این بازی شرکت کرد تا سابقه بازی داشته باشد. منصوریان گفت رحمتی بعد از این موضوع قهر کرد، در جلسه فنی نیامد و در صحنه پنالتی پارس جنوبی نیز خوشحالی کرد. ما نیز به عنوان هیات مدیره این افراد را خواستیم. منصوریان گفت ما چند نفر را به اتاق رحمتی فرستادیم اما نیامد. ما به ایشان گفتیم اگر این دو نفر معضل استقلال هستند، ما به شما کمک می کنیم.
او در پاسخ به این سوال که آیا منصوریان هماهنگ بود، پاسخ داد: این قضیه با هماهنگی منصوریان و افتخاری بود و در جریان بودید. منصوریان درباره کنار گذاشتن رحمتی موافق بود اما درباره جباری موافق نبود ولی مقاومت نکرد. درباره جباری آقای افتخاری موافق بودند. من تصمیم نداشتم روی خط بیایم اما زمانیکه اسم برده می شود، مجبور می شویم.
وقتی به هوادار دروغ گفته می شود، او باید حقایق را بداند. آقای افتخاری در هیات مدیره تک بود و اگر من نبودم ایشان منصوریان را عوض کرده بود اما من اجازه ندادم. هیات مدیره به من اتهام می زنند که چرا کمک کردی منصوریان باقی بماند. من در مورد منصوریان گفتم ما مانند کشورهای عربی نیستیم و از منصوریان حمایت می کنیم. در یک ماه ما این صحبت ها را مطرح کردیم.
ملکی در پایان افزود: آیا می شود هیات مدیره در ۲ ماه کار خاصی انجام بدهد؟ ما کار انجام می دهیم و به هواداران بشارت می دهیم که به زودی مشکلات باشگاه را حل می کنیم. بدهی ما به مردم حق الناس است و ما باید این مبلغ را پرداخت کنیم.
* استقلالی‌ها علیه هم شدند(رحمتی- ملکی و منصوریان)
مهدی رحمتی کاپیتان استقلال در گفت‌وگوی تلفنی عنوان کرد: خوشحالم که ملکی رک صحبت کرد و همه چیز را گفت تا هواداران در اما و اگر نماند. الان که صحبت های آقای ملکی را شنیدم، هنگ کردم. خیلی حرفهای دیگر شنیدم و بسیاری از بازیکنان تماس گرفتند و این موضوع را جویا شدند. از یعقوب کریمی، وریا غفوری، خسرو حیدری و سید حسین حسینی می توانید سوال کنید. فکر نمی کنم این صحبتهایی که به آقای ملکی گفتند، صحت ندارد. من با دو عضو هیات مدیره صحبت کردم. جلسه ای که تشکیل شد، جلسه هیات مدیره نبوده است و تنها دو عضو هیات مدیره و آقای منصوریان حضور داشتند. من با آقایان قراب و زمانی حرف زدم و هر دو گفتند که مخالف این قضیه بودند و هیچ مصوبه ای امضا نشده است.
او افزود: حق من و مجتبی جباری نیست که ۲ ساعت بشینیم. من مشکل مالیاتی نداشتم که بخواهم انجام بدهم. از باشگاه خواستیم که به ما نامه مکتوب بدهد اما به ما نامه ندادند. من ۱۰ بار با آقای افتخاری تماس گرفتم اما ایشان جواب ندادند. امشب من و مجتبی جباری شنیدیم که جلسه ما به بعد از بازی ذوب آهن موکول شده است.
رحمتی در واکنش به خوشحالی برای پنالتی پارس جنوبی: اگر یک نفر از بچه های تیم که کنار من بودند، اگر فقط یک نفر چنین شهادتی داد من برای همیشه از فوتبال می روم و کنار فوتبال نمی آیم. من در گرم کردن سید حسین حسینی نبودم و دلیلش هم این بود که ۵ ساعت زیر سرم بودم. ۹ آمپول مسکن به من زدند زیرا من هفته سختی را به خاطر پدرم سپری کنم. ایشان از من سوال کردند می خواهی کنار تیم نباشی، اما من گفتم نه.
علیرضا منصوریان در این لحظه وارد صحبت های رحمتی شد. او از فردوسی پور خواست که دوربین را به سمت افتخاری ببرند و گفت: آقای افتخاری من در یک متر جا می خوابم. آقای افتخاری از من سوال کردند مشکل تیم چیست و من گفتم استرس تمام. ضمن اینکه من تصمیم گرفتم به دلیل مشکلات عدیده مهدی رحمتی و مشکلات پدر او از حسین حسینی استفاده کنم و طبیعی است که به دلیل مشکلات رحمتی با ذوب آهن، اگر قرار باشد بازی بعدی حسینی بازی کند الان زمان مناسبی است. آقای افتخاری جان محمدت، راست بگو. آیا من گفتم مهدی رحمتی به گل خورده ما خندیده است؟ آیا ملکی نگفت ما تصاویری داریم که رحمتی باخت تیم را به تمسخر گرفته است؟ آیا من نگفتم دست گذاشتن روی این دو بازیکن تیم ما را به هم می زند؟ شاید من فردا نباشم و الان برای من تصمیم بگیرید.
افتخاری در پاسخ به این صحبت ها، عنوان کرد: من گفتم که مسائل داخلی باشگاه، مسائل خانوادگی است. من خواهش می کنم این بحث ادامه پیدا نکند.
رحمتی و منصوریان در این لحظه روی خط آمدند و خواهش کردند که افتخاری با صراحت صحبت کند. رحمتی از افتخاری خواست که تکلیف این موضوع را روشن کند و جواب منصوریان را بدهد.
علیرضا منصوریان در ادامه گفت: رحمتی بازیکن من است و از او می خواهم سکوت کند. اگر من در استقلال نباشم، هوادار استقلال هستم. آقای افتخاری پرده حیا افتاد. قرار بود همه حرفها داخل ما بماند اما نیست. آیا ملکی به عبداللهی نگفت رحمتی و جباری حق آمدن به تمرین را ندارند و ما اقتدار هیات مدیره را می خواهیم.
افتخاری در ادامه صحبت های منصوریان را تایید کرد.
ملکی در ادامه گفت: منصوریان شما اقتداری ندارید و باید اقتدار داشته باشید.
منصوریان گفت: شما مگر به تمرین آمدید که اقتدار ببینید؟ مگر شما به من نگفتید تصاویری از رحمتی دارید که تیم را به تمسخر گرفت.
ملکی: شما مگر نگفتید مهدی رحمتی به جلسه فنی نیامد و ما هر کسی را فرستادیم قبول نکرد در جلسه حاضر شود؟
منصوریان: من به شما گفتم رحمتی در جلسه شرکت نکرد و من به او گفتم به خاطر نظم تیم و حمایت از رقیبت در جلسه حاضر باید حاضر شوی.
رحمتی: شما به من همچین موضوعی را نگفتید آقای منصوریان.
ملکی در این لحظه بلند خندید.
ملکی گفت: من چیزی که اتفاق افتاد را گفتم. شاهد من آقای افتخاری است و به او اعتماد کامل دارم. ایشان درباره جباری صحبت هایی دارد و همچنین درباره قضیه رحمتی نیز صحبتهایی از سوی منصوریان دارد.
افتخاری عنوان کرد: من همچنان عقیده دارم جای این صحبت ها اینجا نیست و نباید در برنامه مطرح شود…
* سکانس پایانی جنجال آبی‌ها
افتخاری در پاسخ به این سوال که چه کسی راست می گوید، عنوان کرد: مساله خیلی مهمی نیست و درون خانوادگی است. من نمی خواستم این مساله بیشتر از این باز شود. ما روز چهارشنبه بازی حساسی داریم و باید به تیم آرامش بدهیم. الان بازیکنان دیگر این برنامه را می بینند و ذهن آنها این مسائل را به هم می زند. من خواهش می کنم این بحث را خاتمه بدهیم. روز چهارشنبه بازی را برگزار کنیم و سپس شفاف تر صحبت کنیم. من اگر بحث را باز کنم، به نفع ما نیست.
ملکی به عنوان صحبت پایانی، تصریح کرد: آقای افتخاری آنجا حضور دارند و این موضوع کفایت می کند. امیدوارم تیم برنده باشد و هواداران راضی باشند.
رحمتی: آقای افتخاری که می خواهند بحث پایان یابد، باید جای جلسه ۲ نفره، جلسه رسمی تشکیل می داند و مصوبه می گرفتند. نباید این رفتار را می کردند. آقای افتخاری تکلیف ما را روشن کنید. ۲ زانوی مجتبی جباری در این باشگاه خراب شده است. منصوریان می تواند هر تصمیمی برای من بگیرد. ایشان دید که من روی نیمکت نشستم. الان باید تکلیف خندیدن من مشخص شود. من آبرویم را از سر راه نیاوردم که دو نفر برای من تعیین تکلیف کردند. قراب و زمانی این موضوع را تکذیب کردند. افتخاری برای خودش تصمیم گرفته است و باید به من دلیل آن را بگوید.
افتخاری: کسی آبروی شما را نبرده است. نه محرومیتی در پیش بوده است. ما در جلسه هیات مدیره از شما دعوت می کنیم. ولی اینطور نیست که در مورد شما تصمیمی گرفته شده باشد تا آبروی شما بشود.
رحمتی: یعنی چی من بعد از گل خندیدم؟
افتخاری: خندیدن خوب است و بهتر است که گریه نکنیم.
منصوریان: آقای افتخاری، اگر امشب این موضوع را مشخص نکنید، من در تمرین حاضر نمی شوم. جان فرزندت راست بگو. جان امیر من بگو. آقای ملکی گفت ما از رحمتی عکس داریم در حال خندیدن یا نگفت؟
افتخاری: بله، ملکی گفت. شما در جلسه بودید و شنیدید و نیازی به قسم خوردن نیست. ایشان از فرد دیگری نقل قول کرد.
منصوریان: من از بهمن ۷۳ در این تیم هستم. اگر نقل قول از کسی کرده، باید هوادار بداند. من بعد از بازی به شما گله نکردم که مهدی اوقات تلخی کرد؟
افتخاری: بله، شما گفتید.
منصوریان: من گفتم رحمتی خندید؟
افتخاری: نگفتید اما گفتید در جلسه شرکت نکرد.
منصوریان: خدا نکند من بخواهم شان این دو نفر را بشکنم که دو روز بمانم. من بعد از بازی ذوب آهن اخراج بشوم چه فرقی با امروز می کند؟ آبروی باشگاه را با این سخنان بردیم. فقط ببینید من چه مشکلاتی در استقلال دارم. من باید با ۱۰ نفر بجنگم و افتخاری تنها پشتیبان من است. وقتی زمانی میگوید منصوریان باخت، انشالله خارجی می آورم شما ببینید چه کسی به حرف من گوش می کند. باید به حال فوتبال ایران گریست.

* برنامه نود این هفته ساعت ۲:۵۲ بامداد سه‌شنبه، بیست و هشتم شهریورماه خاتمه یافت.

درباره‌ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.