کنعانی‌زادگان: به پرسپولیس آمدم تا خیلی‌چیزها را ثابت کنم/هر روز از سید جلال و خلیل‌زاده بیشتر یاد می‌گیرم

عکس  مدافع پرسپولیس گفت: در نیم ‌فصل اول با تلاش بازیکنان و درایت کادر فنی توانستیم صدرنشین شویم و امیدوارم در ادامه فصل هم این روند را در لیگ و آسیا حفظ کنیم.

بخش پرسپولیس مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار


به گزارش خبرگزاری فارس، محمدحسین کنعانی زادگان در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس درباره قهرمانی نیم‌فصل، عملکردش در تیم و بازی‌های مهم پرسپولیس در ادامه فصل صحبت کرد.

* از بازگشتت به پرسپولیس و دوباره بازی کردن برای این تیم بگو.

خیلی خوشحالم که به خانه برگشتم. اول فصل هم گفته بودم که واقعا دوست دارم به پرسپولیس برگردم و اتفاقات تلخی که قبلا افتاده بود را جبران کنم. به همین خاطر از روز اول با دل و جان برای پرسپولیس بازی کردم. قبل از شروع فصل هم گفتم که در ایران به هیچ تیمی جز پرسپولیس فکر نمی‌کنم و آمدم که خیلی چیزها را ثابت کنم. به نظر خودم توانستم علاقه‌ای که به پرسپولیس و هوادارانش دارم را با تلاش زیاد در نیم فصل اول ثابت کنم.

* در اکثر بازی‌های نیم فصل اول به میدان رفتی و یکی از مهره‌های مورد اعتماد کادر فنی بودی. نظرت درباره عملکرد خودت چیست؟

وقتی به پرسپولیس برگشتم می‌دانستم که به تیمی آمده ام که چند سال بهترین خط دفاع ایران را داشته و توانسته سه سال پشت سر هم قهرمان شود. می‌دانستم که در ترکیب ثابت قرار گرفتن کار سختی است. البته من وقتی به پرسپولیس آمدم ملی پوش بودم. خیلی تلاش کردم، من بعد از تمرین صبح هر روز عصر دوباره تمرین می‌کردم و خوشبختانه توانستم در نیم فصل اول توانایی‌هایم را ثابت کنم. خوشحالم که کادر فنی هم به من فرصت داد و توانستم برای تیمم مثمر ثمر باشم. یک گل زدم و حتی می‌توانستم گل‌های بیشتری هم بزنم و خدا را شکر می‌کنم که در پایان نیم فصل اول توانستیم بهترین خط دفاع لیگ شویم.

* کالدرون بارها در مصاحبه‌هایش گفته از اینکه سه دفاع وسط بین‌المللی دارد خیلی خوشحال است. درباره رقابت با سید جلال حسینی و شجاع خلیل زاده برای بازی بگو.

زمانی که می‌خواستم به پرسپولیس بیایم می‌دانستم آقا سید و آقا شجاع بهترین‌های لیگ در چند سال اخیر بوده‌اند و این را با قهرمانی‌هایشان ثابت کردند. اول باید این را بگویم که خیلی خوشحالم که با بازی کردن کنار این دو نفر به تجربیاتم اضافه می‌شود. من سنم از آنها خیلی کمتر است و تازه وارد بیست و شش سالگی شده‌ام. کنار آنها روز به روز چیزهای بیشتری یاد می‌گیرم. هر کدامشان مهره‌های تاثیرگذاری در تیم هستند و هر کسی که سرمربی تیم صلاح بداند به میدان می‌رود. من هم چه در زمین باشم چه روی نیمکت از تصمیم کادر فنی تبعیت می‌کنم.

* پرسپولیس با وجود شکست مقابل چند تیم مدعی در انتهای نیم فصل توانست صدرنشین جدول شود. راجع به این موضوع و همینطور بازی‌های مهم تیم در آغاز نیم فصل دوم بگو.

ما فصل را در شرایطی شروع کردیم که تیم اسکلت فصل قبل خود را حفظ کرده بود و چند بازیکن خوب هم اضافه شده بودند. طبیعتا با حضور مربی جدید کارمان در بازی‌های اول سخت بود و تا بخواهیم با تفکرات و سیستم مربی جدید وفق پیدا کنیم زمان می‌برد. خود کالدرون هم صبح تا شب کار می‌کرد و تلاش زیادی ‌داشت تا این هماهنگی در تیم ایجاد شود. کم کم تیم شرایط خوبی پیدا کرد. انصافا در بازی‌هایی که باختیم هم حقمان شکست نبود از جمله بازی مقابل شهرخودرو که خیلی خوب بازی کردیم ولی بدشانسی آوردیم. خوشبختانه توانستیم با درایت کادر فنی و تلاش بازیکنان قهرمان نیم فصل شویم. در ابتدای نیم فصل دوم هم بازی‌های خیلی سختی پیش رو داریم و باید هر سه چهار روز یک بار به میدان برویم. امیدوارم که تیم با آمادگی کامل در این بازی‌ها حاضر شود و هیچ بازیکن مصدومی نداشته باشیم. ما در لیگ با مدعیان بازی داریم و بعد از آن هم در آسیا باید با تیم‌های سرسختی مثل الدحیل که خودشان را با بازیکنان لیگ‌های اروپایی تقویت کرده‌اند بازی کنیم. کارمان خیلی سخت‌تر است اما ان‌شاءالله بتوانیم از این بازی‌ها دست پر بیرون بیاییم و هواداران را خوشحال کنیم.


انتهـــــــــــــــــــــــــای پیــــــــــــــــــــــــــام

درباره‌ی abdolnabi solimani