علی‌نژاد: علیزاده مدیون نظام و مردم است/ شان وزارت ورزش نیست که وارد نقل‌وانتقالات باشگاه‌ها شود

عکس  معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: علیزاده مدیون نظام و مردم بوده و در همین شرایط رشد کرده است.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استار


به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی علی‌نژاد در حاشیه استقبال از تیم ملی والیبال ایران که توانست سهمیه المپیک 2020 توکیو را کسب کند، درمورد افتخار آفرینی بلندقامتان ایران اظهار داشت: ابتدا باید به مردم ایران، مجموعه ورزش کشور، مجموعه والیبال و همه افرادی که در این راه کمک کردند تبریک بگویم. اتفاق خوبی بود که والیبال ایران رقم زد که باعث خوشحالی است.

وی ادامه داد: ملی‌پوشان ایران در رقابت‌های اخیر اقتدار خوبی داشتند و در فینال موفق شدند با نتیجه 3 بر صفر چینِ میزبان را شکست دهند و برای دومین دوره متوالی سهمیه المپیک را کسب کنند. این اتفاق نشان دهنده برنامه‌ریزی خوب فدراسیون است. بعد از سال‌ها حالا کاروان ایران دو رشته تیمی به نام‌های بسکتبال و والیبال را به صورت همزمان در رقابت‌های المپیک خواهد داشت که این موضوع بسیار ارزشمند است.

معاون وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: ورزشکاران ایران تاکنون موفق به کسب 41 سهمیه شده‌اند و این روند باید ادامه پیدا کند و تعداد سهمیه‌ها بالاتر برود. والیبال ایران المپیکی شد و از حالا برنامه‌ریزی ویژه‌ای خواهیم داشت تا این رشته حضور قدرتمندی در پیکارهای المپیک داشته باشد، چراکه به عقیده من توان والیبال ایران فراتر از قاره‌کهن است.


علی‌نژاد درمورد ترک ایران توسط مربیان خارجی در فوتبال و اینکه آیا این اتفاق برای کولاکوویچ هم رخ خواهد داد یا خیر، تصریح کرد: اینگونه نیست که ما یک سیاست واحد برای همه رشته‌ها داشته باشیم. هر رشته‌ای شرایط خاص خود را دارد. فدراسیون والیبال باید در مورد آینده کولاکوویچ تصمیم بگیرد. 

وی درخصوص اهدای پاداش به ملی‌پوشان والیبال، عنوان کرد: یک تصمیم کلی در ستاد المپیک گرفته شده که شرایط آن مشخص کنند است. قطعاً بر اساس همان مصوبه پاداش‌هایی هم به ملی‌پوشان والیبال که کسب سهمیه کرده‌اند پرداخت خواهد شد. 30 میلیون به زودی به والیبال پرداخت می‌شود و 30 میلیون هم به نفرات اعزامی به المپیک پرداخت خواهد شد، چون به هر حال ممکن است تغییراتی در ترکیب تیم ملی برای آن رقابت‌ها ایجاد شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان درمورد اظهارات حمیداوی، مالک باشگاه شهر خودرو مبنی بر اینکه برای صدور رضایت‌نامه یحیی گل‌محمدی برای حضور در پرسپولیس مجبور به این کار شدند، تصریح کرد: من در جریان این اظهارات نیستم. من با انصاری‌فرد و حمیداوی حرفی نزدم و مطلع نیستم. اگر حمیداوی این صحبت‌ها را واقعاً مطرح کرده باشد که شک دارم اینگونه باشد، امیدوارم اسنادش را هم ارائه کند. من چون اطلاع زیادی از این موضوع ندارم ندارم و نمی‌توانم اظهارنظر کنم، اما در مجموع باید بگویم که شأن وزارت ورزش این نیست که وارد نقل‌وانتقالات باشگاه‌ها شود. احتمالاً برای این انتقال باشگاه‌ها با هم توافق کرده‌اند.

علی‌نژاد درخصوص شانس تیم ملی فوتبال امید برای صعود به المپیک 2020 توکیو، گفت: هنوز زود است که بخواهیم درمورد این تیم حرف بزنیم، چون آنها درگیر رقابت‌ها هستند. به هر حال شاگردان استیلی هنوز شانس صعود دارند. ورزش غیرقابل پیش‌بینی است. باید صبر کنیم تا شرایط را ببینیم و سپس اظهارنظر کنیم.

وی با اشاره به انتخاب سرمربی برای تیم ملی فوتبال ایران و مطرح شدن نام چند گزینه داخلی و خارجی، اظهار داشت: تصمیمات در این خصوص به فدراسیون فوتبال ربط دارد. ما یک سیاست کلی داریم و دوست داریم که از توان مربیان داخلی هم استفاده کنیم. هر فدراسیون با توجه به شرایط خودش می‌تواند درمورد انتخاب سرمربی تیم ملی تصمیم بگیرد. وزارت ورزش دخالتی در این مورد نمی‌کند و همه چیز برعهده فدراسیون است. چند سالی که من در ووشو بودم، خودم بدون دخالت هیچ ارگانی برای انتخاب سرمربی تیم ملی تصمیم‌گیری می‌کردم.


معاون وزیر ورزش‌وجوانان در پاسخ به سوالی مبنی بر کوچ ورزشکارانی همچون کیمیا علیزاده از ایران و کناره‌گیری سارا خادم‌الشریعه از حضور در تیم ملی شطرنج، تصریح کرد: موضوع خادم‌الشریعه ربطی به مهاجرت ندارد، اما علیزاده بعد از ترک ایران یک بیانیه سیاسی داده که فکر می‌کنیم نوشتن آن کار خودش نیست و افرادی برایش نوشته‌اند. باعث تأسف است چون علیزاده مدیون نظام و مردم بوده و در همین شرایط رشد کرده است. حمایت‌های بی‌نظیری از وی شده که به مدال المپیک رسید و پس از آن هم که با مصدومیت‌های متعدد و بیماری‌هایی هم روبرو شد.

علی‌نژاد با بیان اینکه علیزاده با آن بیانیه تمام موضوعات را زیر سوال برد، گفت: سوال من این است که اگر شرایط به آن بدی است که علیزاده نوشته پس چگونه زندگی‌اش در ایران تغییر کرد و به این موفقیت‌ها رسید؟ حمایت‌های مالی بسیار خوبی از وی شد. اگر او می‌خواست مهاجرت کند مشکلی نبود، اما صداقت را نباید زیر پا می‌گذاشت. وی احتمالاً برای زود محقق شدن اهدافش یک سری صحبت‌ها را مطرح کرده است. همه ابتدا باید پهلوانی یاد بگیریم و سپس به قهرمانی برسیم. به ورزشکاری لقب قهرمان ملی می‌دهند که متعلق به مردم باشد وگرنه اسامی دیگری باید به آنها داد که نمی‌توانم بیان کنم. ساختن زندگی جدید ایرادی ندارد، اما نباید در این مسیر به دروغ متوسل می‌شد، چون انصافاً همه ارگان‌ها برای وی سنگ تمام گذاشته بودند.


انتهـــــــــــــــــــــــــای پیــــــــــــــــــــــــــام

درباره‌ی abdolnabi solimani