کد خبر: 2463تاریخ انتشار : 13:12:17 - دوشنبه 20 ژانویه 2020

حاشیه مراسم افتتاحیه کلاس داوری | بحث داغ داوران با رئیس کمیته انضباطی در مورد ناامنی در فضای مجازی

  کلاس دانش‌افزایی و توجیهی داوران و کمک‌ داوران لیگ برتر برای نیم فصل دوم امروز رسما آغاز شد.
بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استار

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مراسم افتتاحیه کلاس توجیهی و دانش‌افزایی نیم فصل داوران و کمک داوران لیگ برتر…

حاشیه مراسم افتتاحیه کلاس داوری | بحث داغ داوران با رئیس کمیته انضباطی در مورد ناامنی در فضای مجازی

عکس  کلاس دانش‌افزایی و توجیهی داوران و کمک‌ داوران لیگ برتر برای نیم فصل دوم امروز رسما آغاز شد.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استار


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مراسم افتتاحیه کلاس توجیهی و دانش‌افزایی نیم فصل داوران و کمک داوران لیگ برتر با حضور 130 داور و کمک‌داور صبح امروز در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.

این دوره توجیهی تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت. داوران و کمک‌دارو لیگ برتری کشورمان امروز پس از گذراندن کلاس تئوری در ساعات بعدازظهر به کار عملی و انجام تست آمادگی جسمانی می‌پردازند. روز چهارشنبه نیز مراسم اختتامیه این دوره برگزار خواهد شد.

*هدایت‌الله ممبینی رئیس کمیته داوران، حسن‌زاده رئیس جدید کمیته انضباطی، مسعود عنایت پیشکسوت داوری فوتبال ایران و رئیس اسبق کمیته داوران از میهمانان ویژه مراسم افتتاحیه بودند.

* مراسم امروز با قرائت قرآن و پخش سرود ملی آغاز شد.


* در آغاز برگزاری این دوره هدیه‌ای که از طرف کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تقدیر از مسعود عنایت به فدراسیون ایران ارسال شده بود، به این پیشکسوت داوری فوتبال ایران اهدا شد.

هدایت‌الله ممبینی ضمن خوشامدگویی به حضار این کلاس خطاب به آنها اظهار داشت: داوران بار بزرگ قضاوت مسابقات را به دوش می‌کشند. امیدوارم در نیم فصل دوم با اراده و تلاش دوستان بتوانیم روز به روز قضاوت مفیدی را برای مسابقات داشته باشیم. در این دوره مباحث انضباطی و همچنین روانشناسی را برای داوران خواهیم داشت. امیدوارم در این دو سه روز با تمرکز نکات مثمر ثمری را فرا بگیرید تا بتوانیم نیم فصل دوم مسابقات را با اقتدار پیش ببریم.


حسن‌زاده رئیس جدید کمیته انضباطی نیز پس از صحبت‌های ممبینی علاوه بر تشریح نکات مهم و لازم انضباطی که داوران باید برای مسابقات و گزارش‌نویسی آنها را رعایت کنند، عنوان کرد: در مقررات انضباطی جایگاه داور و داوری صراحتا به عنوان تنها مقام رسمی است که صلاحیت اظهارنظر درون زمنی را دارد. پس جایگاه خیلی رفیعی دارد. تصمیمات داور نهایی و غیرقابل تغییر از حیث انضباطی است. از حیث فنی اصلا اجازه ورود به تصمیمات داور نیست، اما از حیث انضباطی تنها در مواردی که اشتباهات فاحشی وجود داشته باشد، کمیته انضباطی اجازه ورود دارد. داور قاضی میدان است. ما در کنار دیگر ارکان فدراسیون وظیفه داریم در کنار کمیته داور و داوران باشیم. اگر داور احساس امنیت نداشته باشد، برگزاری مسابقه معنا و مفهومی ندارد. ان‌شاءالله روز به روز شاهد کاهش تخلفات در این حوزه باشیم. نیاز به بازنگری در مورد مقررات کمیته انضباطی داریم تا بتوانیم از ظرفیت‌های موجود برای بازدارندگی بیشتر تخلفات استفاده کنیم.


به گزارش فارس، در ادامه برگزاری این کلاس، برخی داوران به رئیس کمیته انضباطی در مورد ناامنی داوران در بازی‌ها و فضای مجازی اعتراضاتی را مطرح و عنوان کردند مواردی که در گزارشات نوشته می‌شود یا ترتیب اثر داده نمی‌شود یا تصمیمات اتخاذشده بازدارنده نیستند، به همین خاطر داوران انگیزه‌‌ای برای گزارش‌نویسی ندارند.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

در این بین اشکان خورشیدی تصریح کرد: به عنوان مثال کانون هواداران سپاهان شماره داوران را در اختیار دارد و آنها را در گروه‌های مختلف اضافه می‌کند و در این گروه‌ها به داوران فحاشی می‌شود.

حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی در ادامه به داوران اطمینان داد که خط قرمز این کمیته، داوران هستند و اگر بازدارندگی لازم وجود ندارد یک ایراد است و باید آن را رفع کنیم، اما در نظر داشته باشید حجم تخلفات هم زیاد است.


 

وی ادامه داد: متاسفانه باشگاه‌ها ما را از خودشان نمی‌دانند. باشگاه‌های تهرانی به ما وقتی ندادند تا موارد انضباطی را با آنها مرور کنیم. بازیکن لیگ برتری به مقررات جهل دارد و این ضعف باشگاه‌ها است. باشگاه‌ها از این که برای آنها کلاس آموزشی انضباطی برگزار کنیم استقبال نمی‌کند. قطعا مجازات ما شدیدتر می‌شود و آنها را اعمال می‌کنیم. اشتباهات فنی داوران به ما مربوط نیست اما هجمه‌های علیه داوری به ما مربوط می‌شود. گزارشات‌ خودتان را به ما ارائه بدهید. باید از شما حمایت شود.


انتهـــــــــــــــــــــــــای پیــــــــــــــــــــــــــام

نظرات بسته شده است.