کد خبر: 3754تاریخ انتشار : 11:24:55 - شنبه 15 فوریه 2020

آقایی: خوشحالیم که قلعه‌نویی در کنار ما است/پاس گل را بیشتر از گل زدن دوست دارم

  مدافع تیم سپاهان ایران گفت: دوست داشتیم قلعه‌نویی کنار ما باشد چون مسیر سختی داریم و در این راه یک مربی بزرگ لازم داشتیم.
بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استار

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سپاهان ایران در گروه موسوم به مرگ منطقه غرب آسی…

آقایی: خوشحالیم که قلعه‌نویی در کنار ما است/پاس گل را بیشتر از گل زدن دوست دارم

عکس  مدافع تیم سپاهان ایران گفت: دوست داشتیم قلعه‌نویی کنار ما باشد چون مسیر سختی داریم و در این راه یک مربی بزرگ لازم داشتیم.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استاربه گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سپاهان ایران در گروه موسوم به مرگ منطقه غرب آسیا قرار گرفت و پیش از آغاز مرحله گروهی این بازی‌ها، شاید تمامی اهالی جامعه فوتبال کشورمان از قرعه زرد پوشان نگران شدند اما گام محکم آن‌ها در بازی اول و مقابل العین نامدار، نشان داد که نماینده ایران هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و رقیبان باید در این گروه از مردان قلعه‌نویی حساب برند. در برد چهار بر صفر مقابل العین ردپای سعید آقایی با کار خوب در خط دفاع و حمله که منجر به ساخته شدن دو گل شد، پررنگ بود. به همین دلیل خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس با این مدافع گفت و گوی زیر را انجام داده است:

*دوست دارم در فاز هجومی شرکت کنم

*عده‌ای می‌خواهند به کار ما و نتایج ما شکل بدی بدهند

*مقابل العین بازی را کنترل کردیم

*خدا را شکر امیر قلعه‌نویی کنار ما ماند

*وقتی تیمی متحد است همه سعی می‌کنند روند خوبش را خراب کنند

*السد بهترین تیم آسیا است و مردانه می‌جنگیم

*به دعوت اسکوچیچ امید دارم

فارس: سپاهان العین را 4 بر صفر در خانه خودش شکست داد و طلسم خانگی این تیم مقابل سپاهان شکست.

خدا را شکر بازی خوبی بود. توانستیم بازی را خوب کنترل کنیم و خوب حمله کنیم. بازی را با نتیجه خوب 4 بر صفر بردیم اما مهم سه امتیاز بازی بود که آن را به دست آوردیم.

فارس: شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که مدافع چپ سپاهان دو پاس گل بدهد و این نتیجه سنگین رقم بخورد.

من همیشه و در هر بازی دوست دارم در فاز هجومی شرکت کنم و پاس گل را بیشتر از گل زدن دوست دارم. همیشه سعی می‌کنم در بازی‌ها برای تیمم مؤثر باشم. خوشحالم که توانستم در این بازی هم دو پاس گل بدهم و امیدوارم در بازی‌های بعد هم بتوانم همین روند را ادامه بدهم.

فارس: عده‌ای می‌گویند العین به قدرت قبلی خودش نبود که 4 گل از سپاهان دریافت کرد.

تیم العین تیم خیلی خوبی بود، شاید عده‌ای دوست دارند نتیجه‌ای که گرفتیم را کمرنگ و ضعیف نشان بدهند اما خدا را شکر ما توانستیم در نیمه اول گل بزنیم و نتیجه را حفظ کنیم، در نیمه دوم هم چون در اول نیمه به گل رسیدیم کنترل بازی را در دست‌مان گرفتیم. تیم خوبی داریم و امیدواریم در ادامه راه هم موفق باشیم.

فارس: آیا فکر می‌کردید که بازی اول در گروه مرگ را با این نتیجه تمام کنید؟

ما در هر بازی برای بردن به زمین می‌رویم. در همین بازی هم فقط می‌خواستیم سه امتیاز را بگیریم و خدا را شکر توانستیم این کار را پر گل انجام بدهیم.

فارس: تغییر مهم خط دفاعی سپاهان حضور شایان مصلح در قلب دفاع بود. این تغییر را چطور می‌بینی؟

بهتر است کادر فنی به این سوال جواب بدهد. هر تغییری هم که انجام شود ما باید برویم و کارمان را انجام بدهیم. خدا را شکر که در این بازی هم خط دفاعی ما توانست به نحو احسن کارش را انجام بدهد.

فارس:‌ سپاهان از راه‌ها و روش‌های مختلف به العین گل زد و الان کسی نمی‌تواند بگوید این تیم فقط با بازی مستقیم و به اصطلاح بکش زیرش کار می‌کند.

این حرف را عده‌ای می‌زنند که مخالف ما هستند. شاید آن‌ها با کادر فنی ما یا با باشگاه و تیم سپاهان مشکل دارند. ما در همه بازی‌ها هم در کناره‌ها و هم در عمق بازی می‌کنیم. روی ارسال از کناره‌ها، پاس در عمق و همچنین شوتزنی توانستیم به گل برسیم ولی عده‌ای می‌خواهند به کار ما و نتایج ما شکل بدی بدهند و این حرف‌ها را می‌زنند، با اینحال تمرکز ما روی کار خودمان است. ان‌شاءالله از این به بعد هم بتوانیم برای سپاهان افتخارآفرینی کنیم.

فارس:‌ پیش از شروع لیگ قهرمانان فدراسیون فوتبال قصد داشت امیر قلعه‌نویی را به تیم ملی ببرد اما مقاومت مجموعه سپاهان مانع این کار شد. عده‌ای معتقدند که در آن چند روز مسأله  جدایی قلعه‌نویی روی کیفیت کار تیم تأثیر گذاشت و باعث شد چند امتیاز را در بازی‌هایش از دست بدهد.

در همان زمان هم خود امیر قلعه‌نویی همیشه می‌گفت من در کنار شما می‌مانم. او روی تمرکز تیم کار کرد و اگر هم امتیازی از دست دادیم اصلا به این موضوع ربطی ندارد. خدا را شکر امیر قلعه‌نویی کنار ما ماند، ما هم دوست داشتیم کنار ما باشد چون مسیر سختی داریم و در این راه یک مربی بزرگ لازم داشتیم. خوشحالیم که او در کنار ما است و به امیدخدا تلاش می‌کنیم که در این فصل در هر سه جام موفق شویم.


فارس: شرایط و روحیه تیم در آستانه دومین بازی آسیایی چطور است و آیا اردوی دوحه برای شما رضایت‌بخش است؟

تیم از لحاظ روحی شرایط خیلی خوبی دارد. همه ما در دوحه اردوی خوبی را پشت سر می‌گذاریم و امیدواریم در این بازی هم شرایط خوبی داشته باشیم و برویم و نتیجه خوبی از این بازی به دست بیاوریم.

فارس: بعد از بازی با العین شایعه شد که از زمان تراکتور دو کارته بودی و نباید مقابل این تیم بازی می‌کردی اما خبرنگار سعودی روز گذشته معذرت‌خواهی کرد و گفت عجله کردم! آیا این شیطنت‌های رسانه‌ای عرب‌ها شما را اذیت نمی‌کند؟

وقتی تیمی خوب نتیجه می‌گیرد، متحد است و به شکل خوب کارش را انجام می‌دهد همه سعی می‌کنند این روند را خراب کنند اما برای ما اصلاً‌ مهم نیست. خود من شخصا اهمیتی به این حرف‌ها نمی‌دهم. ما کارمان را می‌کنیم و فقط و فقط موفقیت تیم‌مان برای‌مان مهم است.

فارس: فکر می‌کنی از زمانیکه با تراکتور به یک هشتم رفتی تا الان از نظر فنی چقدر عوض شده‌ای و پیشرفت کردی؟

از لحاظ تجربه خیلی پیشرفت کردم و از لحاظ فنی هم خدا را شکر یک مربی خوب همیشه بالای سرم بوده، امیر قلعه‌نویی در این سال‌ها به من خیلی کمک کرد تا پیشرفت کنم. تجربه‌ام بیشتر شده و الان می‌توانم بیشتر در اختیار تیم باشم، سعی می‌کنم از این هم بهتر شوم تا در ادامه راه باز هم بتوانم به تیمم کمک کنم.

فارس:‌ بازی با السد را چطور می‌بینی؟ آیا این تیم را هم می‌توانید قاطعانه شکست بدهید؟

به جرأت می‌توانم بگویم با بهترین تیم آسیا بازی داریم. بازی خیلی سختی است و باید منطقی و با هوش بازی کنیم. آن‌ها از لحاظ امکانات و مالی  10 برابر و شاید هم بیشتر از ما هزینه کرده‌اند، اما ما به خاطر آبروی کشورمان و فوتبالمان و نام سپاهان می‌رویم و مردانه می‌جنگیم. نتیجه دست خدا است. تمام تلاش‌مان را بکار می‌گیریم تا نتیجه خوبی به دست بیاوریم.

فارس: آیا با حضور اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی، امید داری به این تیم دعوت شوی؟

صددرصد امید دارم. تلاش می‌کنم همین روند خوبم را ادامه بدهم و بتوانم به تیم ملی دعوت شوم. آرزوی هر بازیکنی است که به تیم ملی دعوت شود و در خدمت کشورش باشد. من هم دوست دارم به تیم ملی دعوت شوم. ان‌شاءالله نگاه‌ها به همه تیم‌ها یکسان باشد. اکنون یک مربی خوب سرمربی تیم‌ملی شده، اسکوچیچ از لحاظ فنی خیلی قوی است و امیدوارم من هم به این تیم دعوت شوم.


انتهـــــــــــــــــــــــــای پیــــــــــــــــــــــــــام

نظرات بسته شده است.