کد خبر: 4319تاریخ انتشار : 10:50:08 - پنج‌شنبه 27 فوریه 2020

مراقبت‌های ویژه باشگاه سایپا برای جلوگیری از شیوع کرونا

  باشگاه سایپا برای جلوگیری از ابتلای بازیکنان تیم به ویروس کرونا، اقدامات پیشگیرانه‌ای را انجام می‌دهد.
بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استار

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، شیوع ویروس کرونا در ایران نگرانی‌هایی را بین تمام اقشار جامعه در پ…

مراقبت‌های ویژه باشگاه سایپا برای جلوگیری از شیوع کرونا

عکس  باشگاه سایپا برای جلوگیری از ابتلای بازیکنان تیم به ویروس کرونا، اقدامات پیشگیرانه‌ای را انجام می‌دهد.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استاربه گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، شیوع ویروس کرونا در ایران نگرانی‌هایی را بین تمام اقشار جامعه در پی داشته و این نگرانی‌ها در جامعه ورزش نیز وجود دارد به طوری که برخی مسابقات ورزشی لغو شده و برخی از آن‌ها نیز بدون حضور تماشاگر مانند مسابقات لیگ برتر فوتبال برگزار می‌شوند.

در این بین برخی باشگاه‌های فوتبال برای حفظ سلامتی بازیکنانشان اقدامات لازم و پیشگیرانه را انجام می‌دهند که یکی از آن باشگاه سایپا است که سعی می کند با رعایت موارد مختلف از شیوع ویروس کرونا بین بازیکنان این تیم و مبتلا شدن آنها تا حد ممکن جلوگیری کند.

فربدبقایی مدیر رسانه‌ای تیم سایپا در این خصوص به خبرنگار ورزشی فارس گفت: پیش از هر کاری ما اطلاعات بازیکنان را بیشتر می‌کنیم تا آن‌ها نسبت به این بیماری آگاه‌تر شوند، از جمله اینکه در فضای مجازی به بازیکنان اطلاعاتی را منتقل می‌کنیم و به آنها آموزش می‌دهیم.

بقایی ادامه داد: در هر جلسه تمرین کادر پزشکی سایپا با بازیکنان صحبت می‌کند و آموزش‌های لازم را به آن‌ها می‌دهد که هنگام تمرین و پس از آن چه کارهایی را انجام بدهند. به عنوان مثال چگونه خودشان را بپوشانند یا با مصرف ویتامین‌های لازم پس از اتمام هر جلسه تمرینی، سیستم ایمنی بدن خودشان را تقویت کنند. ضمن اینکه اطلاعات بازیکنان را در زمینه بهداشت فردی و رعایت موارد ایمنی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری بالا می‌برند.

مدیر رسانه ای سایپا در تشریح فعالیتهای کادر پزشکی این تیم افزود: قبل از هر جلسه تمرینی بازیکنان توسط گروه پزشکی تیم به طور کامل چکاپ می‌شوند، وضعیت تنفسی و همچنین دمای بدن آن‌ها با دستگاه‌های مربوطه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. علاوه براین سطح اکسیژن خون بازیکنان به وسیله یک دستگاه مخصوص بررسی می‌شود. همچنین تمام محیط‌های پزشکی تیم مانند اتاق ماساژ یا فیزیوتراپی و حتی سالن بدنسازی ضدعفونی می‌شود. با این وجود کادرفنی تیم در این مدت تلاش کرده تمرینات را در زمین چمن به اجرا بگذارد تا بازیکنان کمتر به سالن وزنه بروند، با اینکه سالن وزنه سایپا یک سالن اختصاصی است و موارد بهداشتی و ایمنی در آن کاملاً رعایت می شود.

وی ادامه داد: باید به این نکته هم اشاره کنم که ما جزو معدود تیم‌هایی هستیم که از روانشناس استفاده می‌کنیم و او در این روزها اطلاعات واقعا خوبی را در اختیار بازیکنان و کادر فنی قرار داده، ابراهیم صادقی یک مربی علم‌گرا است و در روزهای اخیر چندین جلسه خصوصی با روانشناس برگزار کرده و کمک می‌گیرد تا بازیکنان را از لحاظ ذهنی و روانی نسبت به موضوع کرونا خارج کند و در شرایط مسابقه قرار دهد.

مدیررسانه‌ای نارنجی‌پوشان اضافه کرد: چون به هر حال بازیکنان ممکن است بعد از تمرین و یا مسابقه تحت تاثیر فضای مجازی قرار بگیرند. آن‌ها دغدغه خانواده و اطرافیانشان را دارند و نگرانی‌هایی برایشان به وجود می‌آید. برای همین ما به موضوع ذهنی بازیکنان توجه و سعی می‌کنیم آن‌ها از نظر ذهنی دچار دغدغه نشوند.

بقایی با اشاره به موضوع رفت و آمد بازیکنان تیم تشریح کرد: تیم سایپا یک اتوبوس اختصاصی دارد که به منظور جابجایی بازیکنان به صورت مداوم ضدعفونی می‌شود اما تیم‌هایی هستند که از اتوبوس‌های کرایه‌ای استفاده می‌کنند و این مسئله نگران کننده است. کرونا یک ویروس سریع الانتقال است و خارج از فضای تمرین و باشگاه می‌تواند به راحتی بازیکنان را دچار بیماری کند. به عنوان مثال فضای فرودگاه‌ها یا حتی هواپیماها می‌توانند محیطی برای ابتلا به این بیماری باشند. همچنین برگزاری مسابقات هم می‌تواند در این خصوص نگران کننده باشد.

وی ادامه داد: اصلا مشکلی برای برگزاری مسابقات نداریم اما در این شرایط، حتی اگر بدون تماشاگر هم برگزار شوند باز می‌توانند سلامت بازیکنان و عوامل برگزار کننده مانند توپ جمع کن ها را هم به خطر بیندازند. به هر حال امیدوارم طی چند روز آینده اخبار خوبی در خصوص مهار این ویروس در کشورمان منتشر شود تا نگرانی‌های به وجود آمده از بین بروند و بتوانیم مسابقات فوتبال را با حضور تماشاگران برگزار کنیم. چرا که فوتبال وسیله‌ای برای جاری کردن شادی و نشاط در جامعه است و می تواند نقش پر رنگی در یکدل کردن جوانان کشور داشته باشد.


انتهـــــــــــــــــــــــــای پیــــــــــــــــــــــــــام

نظرات بسته شده است.