کد خبر: 4383تاریخ انتشار : 12:55:54 - جمعه 28 فوریه 2020

افاضلی: سلامتی انسان‌ها مهم است و ما هم ربات نیستیم/ انتخابات فدراسیون فوتبال فرمایشی نیست

  سرمربی تیم پارس جنوبی جم گفت: هر مرجع و گروهی که تصمیم گیرنده است باید بداند که سلامت انسان‌ها از هر چیزی مهمتر است.
بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استار

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، هومن افاضلی در خصوص بازی مقابل تراکتور اظهار داشت: ای…

افاضلی: سلامتی انسان‌ها مهم است و ما هم ربات نیستیم/ انتخابات فدراسیون فوتبال فرمایشی نیست

عکس  سرمربی تیم پارس جنوبی جم گفت: هر مرجع و گروهی که تصمیم گیرنده است باید بداند که سلامت انسان‌ها از هر چیزی مهمتر است.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استار


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، هومن افاضلی در خصوص بازی مقابل تراکتور اظهار داشت: این تیم یک از بهترین تیم‌های لیگ برتر است. با توجه به نفراتی که دارد، سبک بازی که انجام می‌دهد، امکانات و هوادرانی که در اختیار دارد من تصورم این است که یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر است و رتبه این تیم در جدول هم این را تائید می‌کند. شرایط تیم تراکتور در این بازی بستگی به این دارد که ما چه کیفیتی را در زمین داشته باشیم و این شرایط بازی را مشخص می‌کند.

وی افزود: با توجه به اینکه دوست دارم تیم من بهترین بازی را به نمایش بگذارد، فکر می‌کنم دو تیم باکیفیت به مصاف هم می‌روند که هر دو دوست دارند فوتبال و بازی تماشاگر پسندی را انجام دهند. بزرگترین افسوس ما عدم حضور تماشاگران است. سه بازی خارج از خانه را پشت سر هم برگزار کردیم و بعد از مدت‌ها که بازی خانگی انجام می‌دهیم از وجود هواداران‌مان محروم هستیم. به هر حال این مسئله‌ای است که باید بپذیریم و سلامتی مردم از همه چیز واجب تر است.

افاضلی در خصوص برگزاری مسابقات در شرایط فعلی تصریح کرد: به خوبی به شرایط تقویم لیگ برتر واقف هستم و با توجه به بازی‌های تیم ملی و شروع فصل آینده لیگ جایی برای تاخیر وجود ندارد ولی همه اینها در مقابل جان آدم‌ها بی‌ارزش است. ما هر چقدر بخواهیم در مورد فوتبال و اهمیت آن صحبت کنیم نمی‌توانیم بگوییم که جان یک انسان ارزش انجام این کارها را دارد. با توجه به شرایط فعلی ورزشکاران هم در معرض خطر هستند. آدم‌هایی که در تیم به این ورزشکاران خدمت می‌کنند، چه کادر فنی و چه کادر پزشکی و کسانی که با تیم سفر می کنند همه در خطر هستند. یا اینکه خودشان می‌توانند ناقل این ویروس باشند. هیچ چیزی اولویت بیشتری از سلامت مردم ندارد.

سرمربی تیم پارس جنوبی جم در مورد فشاری که روی سازمان لیگ برای برگزاری مسابقات وجود دارد گفت: خیلی سال است سهیل مهدی را می‌شناسم. او آدم بسیار توانمندی است و می‌دانم که تصمیم برگزاری یا لغو مسابقات تصمیم او به تنهایی نیست. تصمیمی است که توسط هیأت رئیسه فدراسیون و یا حتی بالاتر از فدراسیون اتخاذ می‌شود اما این واقعیت را هم بپذیریم که تاخیر‌های زیادی را امسال در لیگ داشتیم. در شروع لیگ بحث بلیت فروشی، گیت‌های الکترونیک و ... بود که باعث شد شروع لیگ به 4 هفته به تاخیر بیفتد. بعد از آن مسائلی در داخل کشور باعث ایجاد تاخیر شد. حتی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا هم دچار جابجایی یک هفته‌ای شد. الان هم این داستان را داریم که همه اینها روی زمان برگزاری بازی‌ها فشار ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: وقفه‌ای طولانی به خاطر بازی‌های تیم المپیک در حدود یک ماه داشتیم که این هم فشردگی تقویم را زیاد کرد. می‌دانم که سهیل مهدی به تنهایی تصمیم نخواهد گرفت اما فکر می‌کنم هر مرجع و گروهی که تصمیم گیرنده است باید بداند که سلامت انسان‌ها از هر چیزی مهمتر است. ما هم ربات نیستیم و مثل بقیه آدم‌های این کشور هستیم. این حق را داریم که برای خودمان و خانواده‌هایمان به فکر سلامتی باشیم. در حال حاضر بیشتر اماکنی که برای تمرین هستند، بسته شده‌اند. استادیوم‌ها تعطیل هستند و تماشاگران را راه نمی‌دهند فکر می‌کنم بیشتر از این نباید ریسک کنیم.

سرمربی پارس حنوبی در مورد شرایط این تیم با توجه به نتایج این هفته، اظهار داشت: ما بیشتر از آنکه به فکر این باشیم که تیم‌های دیگر چه نتیجه‌ای گرفته‌اند باید به فکر خودمان باشیم. تمرکزمان باید روی کار خودمان باشد. به فکر بازی‌های خودمان باشیم و سعی کنیم در هر بازی به چیزهایی که مدنظرمان است دست پیدا کنیم. طبیعتا در این شرایط با توجه به اینکه چند بازی 6 امتیازی مقابل حریفان مستقیم خودمان را پشت سر گذاشتیم حالا آنها با هم بازی دارند و باید صبور باشیم و کارمان را با تفکر پیش ببریم. اگر کارهای خودمان را خوب انجام بدهیم نیازی نیست که به کار بقیه نگاه کنیم. بهتر است کار خودمان را با تمرکز انجام دهیم و با سازماندهی خوب وارد زمین شویم.

وی در خصوص عملکرد ساکت الهامی در تراکتور و همچنین نبود مسعود شجاعی در بازی مقابل پارس جنوبی عنوان کرد: مسعود شجاعی را خیلی سال است می‌شناسم. از زمانی که بازیکن تیم جوانان سایپا بود او را می‌شناسم. فوتبالیست بسیار قابلی است. دوست داشتیم مسعود امروز در زمین بازی کند. برای اینکه هر چند هواداران در ورزشگاه نیستند اما بازی را از تلویزیون می‌بینند. بودن او قطعا کیفیت خاص و جلوه‌های ویژه خودش را دارد. متاسفیم که نمی‌تواند مقابل ما بازی کند و بودنش می‌توانست به بهتر شدن بازی کمک کند.

افاضلی در مور سرمربی تیم حریف تصریح کرد: او را هم خیلی سال و از زمانی که در پاس بازی می‌کرد می‌شناسم. خوشحالم که این موقعیت برای او به عنوان یک مربی فراهم شده، به نوعی دو پاسی مقابل هم قرار می‌گیرند. خوشحالم الهامی بعد از مدت‌ها آن چیزی را که باید، به دست آورده و کیفیت‌های خودش را هم در بازی‌های تراکتور نشان می‌دهد. تاثیری که او روی تراکتور گذاشته را کاملا می‌بینید. تفکرات جدیدی را که مربیان جوان به فوتبال می‌آورند باعث شده تیم‌ها هم کیفیت‌های متفاوتی نسبت به قبل ارائه کنند.

وی ادامه داد: خوشحالم که الهامی به عنوان یک دوست قدیمی در این کار حضور دارد و برایش آرزوی موفقیت می‌کنم. امیدوارم سال‌های سال مربیگری کند و موفق باشد و بتواند چیزهایی نویی به فوتبال ما ارائه کند. هر چند به عنوان رقیب مقابل هم بازی می‌کنیم و هر دوی ما دوست داریم تیم خودمان را موفق کنیم اما این فقط محدود به همان 90 دقیقه است و بعد از آن دوباره دوستی است، فوتبال همیشه همینطور است.

سرمربی پارس جنوبی جم در مورد اینکه فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرده انتخابات فدراسیون ایران باید به تعویق بیفتند و آیا این انتخابات فرمایشی و ایراد دار است، اظهار داشت:‌ انتخابات قطعا فرمایشی نیست. کاندیداهای متفاوتی حضور دارند. حداقل سه کاندیدار را می‌دانم که تلاش زیادی می‌کنند برای اینکه این پست را به دست بگیرند و هر کدام از آنها هم بخشی از آرا را در اختیار دارند. هر چند که این همه ظرفیت فوتبال ما نیست. کسانی دیگری هم می‌توانستند به این جمع اضافه شوند. مثلا عزیزی‌خادم کسی است که جایش در انتخابات خالی است و می‌توانست در انتخابات باشد. بودنش انرژی متفاوتی می‌داد و رقابت بیشتری را به وجود می‌آورد. شاید برای کاندیداها خیلی خوب و خوشایند نباشد که رقابت زیاد شود اما از بیرون طبیعتا هیجان بیشتری به فوتبال ما می‌داد با  اینحال با توجه به اینکه کاندیداهای فعلی هر کدام سبقه فوتبالی مشخصی دارند، همین انتخابات هم رقابتی دارد که آسان هم نیست. 

وی در خصوص نظر  فیفا در مورد اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران تصریح کرد: من خیلی در جریان مکاتبات انجام شده نیستم. ظاهرا 5 بار با فدراسیون فوتبال مکاتبه شده و جوابی نداده‌اند، آنها قطعا در این زمینه مصر خواهد بود. اگر این مسئله درست باشد تا تغییرات لازم در اساسنامه فدراسیون اعمال نشود فیفا قبول نمی‌کند انتخابات ما را به عنوان انتخابات رسمی اعلام کند. ممکن است صحت آن برای ما جنبه داخلی داشته باشد اما از نظر فیفا قابل قبول نیست.

افاضلی افزود: تغییراتی که باید در اساسنامه به وجود بیاید موارد کلیدی است که خیلی می‌تواند به رشد فوتبال ما کمک کند. به  نظرم این که مثلا کمیته اخلاق ما از مجمع رای خودش را بگیرد. یعنی کسی که در آنجا به عنوان قاضی یا مسئول اصلی در فوتبال برای حفظ و صیانت فوتبال رای می‌گیرد رای مجمع  را داشته باشد به جای اینکه رئیس انتخاب کند. این خیلی تفاوت بزرگی را در آن جا ایجاد می‌کند و من فکر می‌کنم موضوع بسیار خوبی است، بقیه مواردی هم که فیفا روی آن دست گذاشته فکر می‌کنم به همین شکل است.


انتهـــــــــــــــــــــــــای پیــــــــــــــــــــــــــام

نظرات بسته شده است.