کد خبر: 5440تاریخ انتشار : 13:18:28 - جمعه 20 مارس 2020

تحلیل عملکرد تیم ملی از نگاه پیشکسوت استقلال در سال ۹۸

  بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه این رشته در سال گذشته عملکرد خوب و قابل توجهی نداشت گفت: فوتبال ملی کشورمان در سالی که گذشت عملکرد قابل قبولی نداشت. ما پیشرفت چندانی در سطح ملی نداشتیم و نتوانستیم به اهدافی که به دنبال آن بودیم دست پی…

تحلیل عملکرد تیم ملی از نگاه پیشکسوت استقلال در سال ۹۸
عکس  بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه این رشته در سال گذشته عملکرد خوب و قابل توجهی نداشت گفت: فوتبال ملی کشورمان در سالی که گذشت عملکرد قابل قبولی نداشت. ما پیشرفت چندانی در سطح ملی نداشتیم و نتوانستیم به اهدافی که به دنبال آن بودیم دست پیدا کنیم.

بخش استقلال مجله خبری ورزشی اسپورت استار


فوتبال ملی کشورمان در سالی که گذشت عملکرد قابل قبولی نداشت. ما پیشرفت چندانی در سطح ملی نداشتیم و نتوانستیم به اهدافی که به دنبال آن بودیم دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد :
برای هدایت تیم ملی می توانستیم به جای اسکوچیچ، انتخاب بهتری داشته باشیم.

وی تأکید کرد:
در جام ملت های آسیا با یک اشتباه بزرگ که در فوتبال خودمان به یک عادت تبدیل شده، از گردونه رقابت ها حذف شدیم، مسابقاتی که می توانستیم در آن به قهرمانی دست پیدا کنیم اما آنقدر در فوتبال خودمان برای هر صحنه ای به داور اعتراض کردیم که این برای ما یک عادت شده و همین اعتراض باعث شد تا در جام ملت های آسیا و برابر ژاپن اشتباه کنیم و از گردونه رقابت ها حذف شویم. این روزها در مقدماتی جام جهانی کارمان به اما و اگر کشیده شده است و اگر بتوانیم عراق و بحرین را شکست دهیم، می توانیم به مرحله بعد صعود کنیم، در غیر این صورت باید با جام جهانی خداحافظی کنیم.

دین محمدی در مورد عملکرد تیم امید هم گفت:
آرزوی رفتن به المپیک برای ما به تاریخ پیوست. درست در زمانی که می توانستیم شاید برای آخرین بار به المپیک راه پیدا کنیم به خاطر ضعف مدیریت و اتفاقات ناخوشایندی که در تیم امید رخ داد، نتوانستیم بعد از ۴۴ سال راهی المپیک شویم. من یک بار از محصص و معینی انتقاد کردم که خیلی ها من را مورد نقد قرار داده که چرا از کارشناسان بزرگ انتقاد می کنی. حمید استیلی و شاهرودی دوستان من هستند اما برای تیم امید باید کسانی سکان دار می شدند که در تیم های پایه کار کرده و با فوتبال جوانان آشنایی کامل دارند. خود من چند سال در تیم های امید و جوانان استقلال کار کردم و می دانم چه شرایط سختی دارد که بخواهی با تعدادی جوان کار انجام دهی، بنابراین به خاطر نبود یک مربی باتجربه در پایه ها به راحتی المپیک را از دست دادیم.

مربی نساجی قائمشهر در مورد لیگ نوزدهم هم گفت:
تقریبا به اواخر لیگ نزدیک می شدیم که این ویروس کشنده کرونا باعث شد کاملا فوتبال و ورزش کشور ما تعطیل شود. حالا مشخص نیست که آیا شرایطی به وجود خواهد آمد تا لیگ ادامه پیدا کند یا خیر اما در مجموع لیگ خوبی داشتیم و هفته به هفته که می گذشت بازی ها حساس تر می شد. البته پیشرفت آن چنانی در این لیگ نداشتیم و ۵ الی ۶ تیم شانس قهرمانی داشتند، ولی با شرایطی که به وجود آمده آینده اصلا مشخص نیست.

وی در مورد نساجی قائمشهر هم گفت:
جو خوبی در نساجی حاکم است. یک کادر فنی جوان و آینده دار در این تیم کار می کنند. خود من هم که به جمع این افراد اضافه شدم سابقه کار در استقلال و چند تیم لیگ یک را داشتم، البته در ابتدای سال ۹۸ هم چند پیشنهاد سرمربیگری داشتم که به دلیل مشکلاتی که وجود داشت قبول نکردم اما امیدوارم بتوانیم با نساجی در هفته های پایانی نتایج خوبی داشته باشیم و تیم را رفته رفته به بالای جدول برسانیم.

دین محمدی در پاسخ به این سئوال که کادر فنی این تیم همه استقلالی قدیمی هستند اما پیراهن این تیم قرمز است، گفت:
رنگ قرمز نساجی با دیگر رنگ ها فرق دارد و اعتقاد دارم این تنها رنگ قرمزی است که خوب است. من شناخت کاملی از محمود فکری داشتم، او یک مربی باتجربه است و دستیاران او مثل عمران زاده همه استقلالی هستند و علاقه مند به کار مربیگری، ما در هر مرحله ای با یکدیگر مشورت می کنیم و بهترین گزینه را برای موفقیت نساجی به کار می گیریم.

وی در مورد اینکه فوتبالیست ها کمتر در عید نوروز در خانه هایشان هستند، گفت:
من سال ها به دلیل حضور در اردوی تیم ملی، جام باشگاه های آسیا و تیم استقلال بیشتر سال تحویل را کنار خانواده نبودم و این برای ما خیلی سخت بود. البته ما بازیکن فوتبال بودیم و می دانستیم که چنین شرایطی به وجود خواهد آمد. همیشه حسرت این را داشتیم که در عید کنار خانواده باشیم، چندین بار هم در روز طبیعت (۱۳ فروردین) مجبور بودیم چمن های محل اردو را با دیگر بازیکنان گره بزنیم، زیرا هرگز فرصت اینکه در کنار خانواده باشیم و به طبیعت گردی بپردازیم، نداشتیم.

دین محمدی در پایان با آرزوی سلامتی برای تمام مردم ایران گفت:
امیدوارم سال ۱۳۹۹ سال بسیار خوبی برای مردم ایران باشد. در سال ۹۸ مردم سختی ها و ناراحتی های زیادی را لمس کردند اما از خداوند می خواهم سال ۹۹ سالی پر از آرامش و موفقیت برای مردم ایران باشد.


انتهـــــــــــــــــــــــــای پیــــــــــــــــــــــــــام

نظرات بسته شده است.