کد خبر: 6075تاریخ انتشار : 12:27:16 - جمعه 3 آوریل 2020

بازیهای جهانی ورلدگیمز| تعویق یک ساله مسابقات به دلیل کرونا و المپیک

 بازیهای جهانی ورلد گیمز به دلیل بحران کرونا و همزمانی با المپیک ۲۰۲۰ یک سال به تعویق افتاد.
بخش گروه رزمی مجله خبری ورزشی اسپورت استار

به گزارش خبرگزاری فارس، با شیوع ویروس مرگبار کرونا تقریبا تمامی مسابقات، تورنمنت‌ها و رویدادهای ورزشی سراسر جهان …

بازیهای جهانی ورلدگیمز| تعویق یک ساله مسابقات به دلیل کرونا و المپیک

عکس بازیهای جهانی ورلد گیمز به دلیل بحران کرونا و همزمانی با المپیک 2020 یک سال به تعویق افتاد.

بخش گروه رزمی مجله خبری ورزشی اسپورت استار


به گزارش خبرگزاری فارس، با شیوع ویروس مرگبار کرونا تقریبا تمامی مسابقات، تورنمنت‌ها و رویدادهای ورزشی سراسر جهان لغو به تعویق افتادده است که مهمترین آنها بازیهای المپیک 2020 توکیو بود که با یک سال تعویق قرار است در تابستان 2021 برگزار شود.


جدیدترین مسابقاتی که از بحران کرونا لطمه دیده و به تعویق خواهد افتاد، بازیهای جهانی ورلدگیمز است. یازدهمین دوره بازى هاى جهانى (ورلدگیمز) که قرار بود 15 تا 25 جولاى 2021 در بیرمنگام ایالات متحده آمریکا برگزار شود، به دلیل تداخل زمانى با تاریخ جدید بازى هاى المپیک توکیو، به 7 تا 17 جولاى 2022 منتقل شد.


همچنین ژوزه پرورنا رئیس انجمن بین المللى بازى هاى جهانى ورلدگیمز که طى هفته گذشته به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بسترى شده بود، امروز مرخص و به منزل خود در مادرید منتقل شد. 


بازى هاى جهانى ورلدگیمز یک رویداد چندورزشى تحت پوشش IOC بوده که هر 4 سال یکبار در رشته‌هاى شناسایى شده با حضور بیش از 3600 ورزشکار از 100 کشور جهان برگزار مى گردد.


هنر رزمی سومو تحت پوشش فدراسیون انجمن های ورزشهای رزمی ایران نیز یک رشته شناسایى شده توسط کمیته بین المللى المپیک (از سال 1998) است که علاوه بر حضور در فهرست انتظار ورود به بازى هاى المپیک، در زمره بازیهای  ورلدگیمز برگزار می‌شود و حالا ورزشکاران این رشته باید برای 2 سال آینده خود را آماده حضور در این رقابتها کنند.انتهـــــــــــــــــــــــــای پیــــــــــــــــــــــــــام


رنکینگ المپیکی تکواندو| جایگاه بدون تغییر تکواندوکاران ایران

نظرات بسته شده است.