کد خبر: 13141تاریخ انتشار : 12:54:38 - شنبه 12 سپتامبر 2020

تارتار: دلال محروم شده در بدنه مدیریت یک باشگاه است

مربی پیشین تیم نفت مسجد سلیمان گفت: دلالی که ۱۲سال پیش به بازیکن خود من پیشنهاد رشوه داده و دو سال محروم شده، چطور می‌شود که در بدنه مدیریت یک باشگاه حضور دارد؟
بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استار

مهدی تارتار درگفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری ف…

تارتار: دلال محروم شده در بدنه مدیریت یک باشگاه است

مربی پیشین تیم نفت مسجد سلیمان گفت: دلالی که 12سال پیش به بازیکن خود من پیشنهاد رشوه داده و دو سال محروم شده، چطور می‌شود که در بدنه مدیریت یک باشگاه حضور دارد؟

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استار


مهدی تارتار درگفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد اینکه آیا برنامه‌ای برای حضور در لیگ بیستم دارد، اظهار داشت: فعلا مشغول استراحت هستم. بعد از 12-13 سال کار مداوم در حال لذت بردن از زندگی هستم. تا ببینیم در آینده خدا چه می‌خواهد و چه اتفاقی می‌افتد. واقعا از کار کردن در تیم‌هایی که بضاعت مالی خوبی ندارند خسته شدم. استراحت می‌کنم، چه اشکالی دارد؟ به هرحال نیاز دارم کمی انرژی جمع کنم و بعد دوباره وارد کار شوم.

تارتار در مورد پیشنهاداتی که برای کار به دست او رسیده عنوان کرد:  5-6 پیشنهاد خوب داشتم که از مدیران آن‌ها تشکر می‌کنم. یک پیشنهاد خیلی خوب هم از لیگ آزادگان داشتم، سرمایه گذاری خوبی هم کرده‌اند. از آن‌ها تشکر می‌کنم اما قصد دارم در لیگ برتر کار کنم. باید تیمی باشد که دغدغه مالی نداشته باشد. دوست ندارم دچار مشکلات سال‌های قبل شوم. هم در پارس جنوبی و هم در نفت مسجد سلیمان خیلی اذیت شدم. به همین خاطر بد نیست که در این فاصله استراحتی هم داشته باشم.

مربی با تجربه فوتبال ایران در مورد مربیان جوانی که اخیرا به لیگ برتر وارد شده‌اند گفت: تعدادی از مربیان جوان در لیگ‌های پایین‌تر خوب کار کردند و حالا وارد لیگ برتر شده‌اند. این کار یعنی اعتماد کردن به جوان‌ها، کار خیلی خوب است. اما بعضی از مربیان هستند که اصلا کارنامه ندارند. با خودشان به تیم‌ها پول می‌برند و با دلالی جا به جا می‌شوند. این ظلم به مربیان کارنامه دار است. آن‌ها زحمت کشیدند که به اینجا رسیدند.

تارتار اضافه کرد: شایسته سالاری رعایت نمی‌شود و رابطه‌ها دخالت دارند. این یک فاجعه است؛ مربیانی که قبلا موفق نبودند الان تیم‌های خوب می‌گیرند. چرا نباید نهادهای نظارتی ما روی مربیان داخلی هم ورود کنند؟ چطور می‌شود مربی که موفق نبوده می‌تواند یک تیم خوب داشته باشد؟ چرا نهادها فقط برای مربیان خارجی ورود می‌کنند؟ انتخاب مربیان داخلی هم هزاران مشکل دارد. دلالی که 12سال پیش به بازیکن خود من پیشنهاد رشوه داده و دو سال محروم شده، چطور می‌شود که در بدنه مدیریت یک باشگاه حضور دارد؟

وی تصریح کرد: هرکسی با خودش پول می‌برد می‌تواند تیم بگیرد؟ چطور ممکن است؟ من که این استراحت برایم یک توفیق اجباری بود و تا پیشنهاد خوبی نباشد به تیم‌های مشکل دار هم نمی‌روم. اما سوالم این است که انتخابات ما در مورد مربیان داخلی روی چه اصولی انجام می‌شود؟ باید نهادهای نظارتی به این مسائل ورود کنند.

تارتار در مورد قانون منع جذب بازیکنان و مربیان خارجی اظهار داشت: باتوجه به اینکه توانایی پرداخت حق و حقوق خارجی‌ها را نداریم این یک تصمیم منطقی است. چرا تیم‌ها باید تا این حد در استرس محرومیت نقل و انتقالاتی یا محرومیت‌های باشند؟ اگر قرار است نتوانیم حق و حقوقشان را پرداخت کنیم، بهتر است که به ایران نیایند.

وی در مورد اینکه آیا بهتر نیست برای جذب بازیکن یا مربی خارجی فیلترهایی در نظر گرفته شود، گفت: این کار خیلی خوب است. حرفی است که من سال‌ها زدم. اما به آن توجه نمی‌شود. شما ببینید سازمان لیگ قانونی گذاشت که بازیکن خارجی باید در دو سال اخیر سابقه بازی ملی داشته باشد ولی به آن توجه نشد چون دلال بازی زیاد است. ضمن اینکه بازیکنی که قرار است از فیلتر رد شود، قراردادش بالای 30-40 میلیارد می‌شود. بازیکنی که سابقه ملی داشته باشد، با این وضعیت ارز اگر بخواهد به کشور ما بیاید باید برای او هزینه سنگینی بپردازیم. برای همین می‌گویم توانایی پرداخت را نداریم.

سرمربی پیشین نفت مسجد سلیمان خطاب به هواداران این تیم عنوان کرد: 14 ماه از روزی که پیراهن طلایی و درخشان نفت را در دست گرفتم، می‌گذرد. آن روز با قول‌ها دلم قرص شد و به مرور انگیزه را بین کادرفنی و بازیکنان تزریق کردم. با این امید که با حمایت شما مردم نازنین روزهایی بی نظیر در تاریخ فوتبال مسجدسلیمان رقم بزنیم. هرچه جلوتر رفتیم ارزش کار گروهی‌مان بیشتر نمایان شد. در همه این مدت مشکلاتی داشتیم که  از آن باخبر هستید اما شما تنها دلگرمی‌مان بودید.

تارتار ادامه داد: با کمک شما بود که نفت مسجدسلیمان برای اولین بار در تاریخ، در نیمه بالای جدول لیگ قرار گرفت و جایگاه هشتم را از آن خود کرد. با حمایت شما و زحمات اعضای تیم بود که برای اولین بار به جمع 4 تیم برتر جام حذفی رسیدیم. ما همه شرایط بد رفاهی را تحمل کردیم اما حیف که برخی دوست نداشتند ثمره آن همه تلاش را ببینیم و انگار داستان چیز دیگری بود. هرچه بود گذشت. خدارا شکر می‌کنم که مثل همیشه لطفش شامل حالم شد و بیش از یکسال مرا کنار مسجدسلیمانی های بی نظیر قرار داد.

وی تصریح کرد: ما با هم زندگی کردیم و حالا هرچه دارم خاطرات خوبی است که به واسطه شما مردم میهمان نواز رقم خورده است. اما حالا که زمان خداحافظی است زبانم از همه چیز قاصر است. فقط شما باید بدانید که من به هیچ وجه دوست نداشتم تیمی را که براش خیلی زحمت کشیدم از دست بدهم. اگر امروز در کنارتان نیستم به خاطر مشکلاتی هست که کما بیش در جریانش هستید. باید تشکر کنم از بازیکنان با شرفمان که جانانه جنگیدند، کادر فنی و پزشکی و تدارکات زحمتکشمان، هیات مدیره باشگاه، مسئولین شهر و استان، کانون هواداران و همه شما هواداران پرشورمان و برای مجتبی حسینی همکار خوبم آرزوی موفقیت دارم.


انتهـــــــــــــــــــــــــای پیــــــــــــــــــــــــــام
بیشتر بخوانید.

نظرات بسته شده است.