احمدزاده: ملوان سرحال و شاداب است/حذف استقلال و پرسپولیس به نفع آینده فوتبال خواهد بود

سرمربی اسبق تیم فوتبال ملوان بندرانزلی گفت: ملوان را سرحال و شاداب دیدم و احساس کردم رفاقت بین اعضای تیم و باشگاه برقرار است. خوبی

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استار


مجله خبری ورزشی اسپورت‌ استار:
محمد احمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص اینکه روز گذشته در تمرین تیم ملون حاضر شده و شرایط این تیم را چگونه می‌بیند، اظهار داشت: بچه‌ها را خیلی سرحال و شاداب دیدم. با انگیزه زیاد و پرشور کارشان را انجام می‌دادند. احساس کردم رفاقت خوب و کاملی بین اعضای تیم و باشگاه برقرار است که این شرایط می‌تواند به موفقیت ملوان خیلی کمک کند.

سرمربی اسبق ملوان در مورد جشن تولدی که برایش در تمرین این تیم گرفته شد و اینکه آیا در جریان این مراسم قرار داشت، گفت: خیر، در جریان آن نبودم. با پژمان نوری در مراسمی بودیم، از من خواست به تمرین برویم. من هم خیلی وقت بود دوست داشتم به تمرین بروم. با مازیار (زارع) هم چندین بار صحبت کرده بودم که به تمرین بروم اما فرصتش پیش نیامده بود. دیدم بهترین زمان است. با پژمان به تمرین رفتم و صحنه‌هایی را دیدم که خوشحالم کرد و حس خیلی خوبی به من داد. اکنون شرایط بسیار خوب و امیدوارکننده‌ای در تیم وجود دارد.

وی در خصوص اینکه آیا صدرنشینی ملوان ادامه پیدا می‌کند تا این تیم پس از سال‌ها به لیگ برتر برگردد، عنوان کرد: مطمئنا کار آسانی نیست. خود اعضای تیم هم این را بهتر از همه می‌دانند. تداوم صدرنشینی در لیگ یک کار بسیار سختی است و باید تلاش کنند. البته مطمئنا تلاش‌شان باعث شده که آنها اکنون در صدر جدول قرار داشته باشند. با انگیزه‌ای که در تیم دیدم متوجه شدم عزم‌شان را برای صعود جزم کرده‌اند و تلاش می‌کنند بهترین تیم لیگ یک باشند. احساسم این است که می‌توانند و توانایی این را دارند که ملوان را بهترین شرایط برسانند.


احمدزاده در مورد شرایط کلی فوتبال کشور و کیفیت لیگ برتر گفت: بازی‌های لیگ برتر را خیلی دنبال نمی‌کنم. جسته و گریخته پیگیر نتایج تیم ها هستم. احساسم این است که فوتبال ما پیشرفت چندانی نداشته و حتی شاید نسبت به گذشته پسرفت هم کرده باشد. اتفاقاتی که هر روز برای فوتبال ما می‌افتد خوب نیست. امیدوارم مثل گذشته و مثل 10 سال اول شروع لیگ حرفه‌ای شاهد سلامت فوتبال باشیم. در آن سال‌ها حداقل سلامت لیگ را می‌توانستیم ببینیم.

وی تصریح کرد: تنها آرزوی من این است که فوتبال ما سلامت باشد. اتفاقات جدیدی که سروصدای آنها شنیده می‌شود، خوب نیست و امیدوارم درست نباشند. سلامت فوتبال زیر سؤال قرار گرفته که معتقدم این مسأله اصلا با شرایط فدراسیون و مسئولین مرتبط نیست. این اتفاق در فوتبال رشد کرده، من قبلا و در کشورهای دیگر رشد منفی فوتبال آسیا را دیده بودم و متأسفانه الان پس از چند سال وارد فوتبال ما شده است.

کارشناس فوتبال کشورمان در مورد حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: حذف این دو تیم ناخوشایند است ولی بالاخره باید اتفاق می‌افتاد. این اتفاقات باعث می‌شود که باشگاه‌های ما مجبور شوند برای خودشان ثبات ایجاد کنند. تا زور بالای سرمان نباشد خودمان را با شرایط حرفه‌ای و استاندارد باشگاهی منطبق نمی‌کنیم. باید در شرایط سخت قرار بگیریم تا خودمان را تغییر بدهیم. البته بارها هم اتفاق افتاده و تا زور بالای سرمان نبوده، کارمان را دست انجام ندادیم. این اتفاق ناخوشایند بود اما عاقبتش به نفع فوتبال ما است.

احمدزاده در مورد شرایط تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: شرایط تیم ملی خیلی خوب است و به نظرم می‌تواند بهترین شرایط را از نظر تیمی داشته باشد. حریفان ما هم شرایط بهتری نسبت به ما ندارند و جدول گروه این را نشان می‌دهد. این تیم می‌تواند به راحتی به جام جهانی برود. اگر به حواشی دامن نزنند، با توجه به اینکه خود اسکوچیچ هم اهل حاشیه‌سازی نیست، امکان دارد تیم ملی با توجه به توانایی‌های بچه‌ها از گروه خودش در جام جهانی صعود کند. این امیدواری را به مردم می‌دهد. امیدوارم به این تیم کمک همه جانبه شود و حواشی را از آن دور کنند تا شاهد این اتفاق باشیم.


انتهـــــــــــــــــــــــــای پیــــــــــــــــــــــــــام
بیشتر بخوانید

درباره‌ی abdolnabi solimani