اقتصادی

انتشار بین‌المللی ۱۰ چارت جدید ناوبری الکترونیکی خلیج فارس

اخبار اقتصادی

مدیر آبنگاری و امور جزر و مدی سازمان نقشه‌برداری کشور از انتشار ۱۰ چارت جدید از آب‌های خلیج فارس خبر داد و گفت:چارت‌های قدیمی تهیه شده توسط کشورهای بیگانه (انگلیس و روسیه) حذف شده و چارت‌های به‌روز جمهوری اسلامی ایران، جایگزین می‌شود.

بیشتر بخوانید »

همکاری معدنی با روسیه

اخبار اقتصادی

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با اشاره به همکاری معدنی ایران با روسیه گفت: قرار است این همکاری در تولید اطلاعات پایه نقشه‌های زمین‌شناسی، نقشه‌های ژئوشیمی و نقشه‌های زمین‌شناسی اقتصادی در یک محدوده محدودی از کشور باشد.

بیشتر بخوانید »

برگزاری جلسه گروه‌کاری نقشه و اطلاعات‌مکانی استان تهران

اخبار اقتصادی

نخستین جلسه گروه‌کاری نقشه و اطلاعات مکانی استان تهران، با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی عضو و متولیان نقشه و اطلاعات مکانی، به میزبانی سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار شد.

بیشتر بخوانید »

«ربات پنگوئنی» ابزار جدید دانشمندان برای نقشه‌برداری دریا‌!

اخبار اقتصادی

محققان یک شرکت دانش‌بنیان آلمانی ربات خودکار زیرآبی (AUV) ساخته است که می‌تواند با سرعت ۱۰ گره در ساعت حرکت کند و با استفاده از هوش مصنوعی به نقشه برداری از زیر آب بپردازد.!

بیشتر بخوانید »

تصویربرداری از ۱۵۰ شهر و کاهش یک متری تراز دریای خزر

اخبار اقتصادی

رییس سازمان نقشه برداری کشور گفت: تراز دریای خزر در حال کاهش است که عوامل مختلفی از جمله تغییر اقلیم در آن تاثیرگذار است، به‌طوری که نسبت به ۱۰ سال گذشته بیش از یک متر کاهش داشته است.

بیشتر بخوانید »

تکمیل اطلاعات مکانی و ثبت توصیفی اراضی کشاورزی یزد

اخبار اقتصادی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان یزد : به منظور ثبت دقیق اطلاعات مکانی کارشناسان مرکز جهاد کشاورزی فهرج با حضور خود اطلاعات مورد نیاز را از مزارع روستا‌های بخش مرکزی و اکرم آباد تهیه و ثبت می‌نمایند.

بیشتر بخوانید »

بروزرسانی اطلاعات مکانی مشترکین با راه اندازی برنامه کاربردی نصب کنتور

اخبار اقتصادی

مدیر امور مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد: با راه اندازی برنامه کاربردی نصب کنتور اطلاعات مکانی مشترکین به صورت وب سرویس به روز رسانی می‌شود.

بیشتر بخوانید »

توسعه سیستم‌ اطلاعات جغرافیایی (GIS)،و مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) برای شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

اخبار اقتصادی

مدیر کل دفتر امور فنی و اجرایی معاونت توسعه و زیرساخت شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره) اظهار کرد: از مهم‌ترین اهداف و وظایف دفتر امور فنی و اجرایی ایجاد و توسعه سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی (GIS)، مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) و زیر ساخت‌های فرودگاهی است‌.

بیشتر بخوانید »

۶۳ ایستگاه به شبکه شمیم سازمان ثبت اسناد اضافه شد/بیش از ۱۰۰ میلیون هکتار از اراضی کشور در سال ۱۴۰۲ تبدیل به ارتوفتو (عکس هوایی) شد

اخبار اقتصادی

مدیرکل کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: بیش از ۱۰۰ میلیون هکتار از اراضی کشور که فاقد تصاویر هندسی اصلاح شده بودند و تصاویر مربوط به دهه ۴۰ بود را از سازمان نقشه برداری خریداری کردیم بنابراین در سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۰۰ میلیون هکتار را تبدیل به ارتوفتو کردیم.

بیشتر بخوانید »

پوشش ۶۰ هزار هکتاری روزانه برای تصویربرداری هوایی برای تهیه نقشه‌های شهرها

اخبار اقتصادی

مدیرکل نقشه‌برداری هوایی و فضایی سازمان نقشه‌برداری کشور با اشاره به جزئیات اجرای عملیات تصویربرداری هوایی در این سازمان گفت: این عملیات در ۵ شهرستانی که فاقد نقشه بود اجرایی و طی آن توانستیم تصاویری با دقت بالا و ابعاد بزرگ‌تر نسبت به پهپادها تهیه کنیم.

بیشتر بخوانید »

افزایش مساحت پهنه آبی دریاچه ارومیه در اسفند ۱۴۰۲ بر اساس پردازش تصاویر ماهواره‌ای

اخبار اقتصادی

سازمان نقشه­‌برداری کشور با استفاده از پردازش تصاویر ماهواره‌­ای لندست ۸ ، مساحت دریاچه ارومیه را در بازه سال­‌های ۱۴۰۲-۱۴۰۱ مورد پایش قرار داده­ است.

بیشتر بخوانید »

انعقاد قرارداد نقشه‌برداری ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کرمان

اخبار اقتصادی

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: بخش عمده هزینه صدور اسناد مالکیت حدنگار اراضی کشاورزی را تهیه و تولید نقشه تشکیل می‌دهد که برای برداشته شدن هزینه از دوش کشاورزان در شهرهای مختلف استان قراردادهایی با شرکت‌های مشاور منعقد شده است.

بیشتر بخوانید »

برنامه ریزی دقیق در حوزه کشاورزی با ثبت اطلاعات در سامانه سامکا

اخبار اقتصادی

سامانه اطلاعات مکانی کشاورزی ایران (سامکا) بستر برنامه ریزی دقیق و منسجم در حوزه کشاورزی را فراهم می‌کند.

بیشتر بخوانید »

نقشه برداری روستا‌ها و شهرک‌های اقماری جهت طراحی خطوط آب و فاضلاب در شیراز

اخبار اقتصادی

مدیرعامل آبفا شیراز از اجرای عملیات نقشه‌برداری روستا‌ها و شهرک‌های اقماری جهت طراحی خطوط آب و فاضلاب به طول حدود هزار کیلومتر در سال ۱۴۰۲ خبر داد....

بیشتر بخوانید »

اجرای پروژه Gis در تعداد ۷۶۸رقبه از رقباتِ موقوفات استان لرستان

اخبار اقتصادی

رضایی پور با اشاره به اجرای موفق پروژه Gis برای تعداد ۵۶۳ رقبه استان لرستان طی سال ۱۴۰۲ گفت: تاکنون این طرح برای رقبه از رقبات‌ِ موقوفات استان لرستان اجرایی شده است.

بیشتر بخوانید »

توسعه زیرساخت داده‌های مکانی و اتصال به سامانه SDI در اردبیل

اخبار اقتصادی

سرپرست معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: توسعه زیرساخت داده‌های مکانی و اتصال دستگاه‌های اجرایی به سامانه SDI در سال آینده ضروری است و به جد پیگیری می‌شود.

بیشتر بخوانید »

برگزاری کمیته فرونشست سازمان نقشه‌برداری با حضور نمایندگان مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

اخبار اقتصادی

شست مشترک اعضای کمیته مدیریت بحران سازمان نقشه‌برداری کشور، پیرامون موضوع تهیه نقشه خطر فرونشست زمین با حضور نمایندگان سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان زمین‌شناسی کشور و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، به میزبانی سازمان نقشه‌برداری کشور در سالن ابوریحان بیرونی، برگزار شد.

بیشتر بخوانید »

قابلیتی جدید از گوگل‌ مپ برای تسهیل مکان‌یابی کاربران …

اخبار اقتصادی

به زودی نقشه‌های گوگل به شما کمک خواهند کرد تا ورودی و خروجی ساختمان‌ها را هم پیدا کنید!

بیشتر بخوانید »