طرح جامع کاهش آلودگی هوا در اصفهان با جدیت دنبال شود

 به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، سردار احمدی وحیدی وزیر کشور در پایان جلسه قرارگاه آب و بررسی مخاطرات فرونشست و آلودگی هوای اصفهان، گفت: در خصوص تأمین آب استان اصفهان، همانطور که قبلاً گفته شد پروژه‌های آبرسانی به استان با جدیت پیگیری و اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: در خصوص مخاطرات آلودگی هوا در استان نیز گزارشی که ارائه و تعداد روزهای پاک، سالم و ناسالم استان عنوان شد؛ گزارش تلخی بود در این راستا بایستی طرح جامع کاهش آلودگی هوا با جدیت دنبال شود.

وزیر کشور عنوان کرد: رفع مشکل آلودگی هوا ساده تر از معضل کمبود آب است زیرا تامین آب زمان بر است اما مقابله با آلودگی هوا با راهکارهای کارشناسی شده در سریع ترین زمان، عملیاتی می شود.

سردار  وحیدی افزود: در خصوص چالش های مدیریت بحران در استان اصفهان نیز اطلس مخاطرات استان در دست تنظیم است که اقدام شایسته تقدیری است.

وی ادامه داد: این اطلس هر چه سریع‌تر با دو رُکن اساسی دقت و عملیاتی بودن تنظیم و تدوین شود تا براساس آن تمامی طرح های بحران دنبال گردد.

وزیر کشور متذکر شد: در خصوص کم کاری سازمان هایی که پشتیبان مدیریت بحران هستند؛ اطلاعات جمع بندی و به وزارت کشور اعلام شود تا دستگاه‌ هایی که باید در شرایط بحران کمک رسان باشند و تامین منابع داشته باشند را به صورت مستقل پیگیری کنیم.

سردار وحیدی خاطرنشان کرد: استان اصفهان در همه بحران های ملی در میدان بوده و فعالیت های ارزشمندی را در شرایط سخت سایر استان ها انجام داده که ارزشمند است.

درباره‌ی آقای جویا